Технологія вирощування кімнатних і декоративних рослин

Дізнатися про те, як вирощувати кімнатні рослини, як за ними доглядати ви можете, відвідуючи цей розділ нашого ресурсу. Ми збираємо і публікуємо все найцікавіше в цій області людських захоплень. Неодмінно ми будемо викладати все найкраще. Ви дізнаєтеся про те, яка технологія вирощування рослин більш ефективна. Навчіться висаджувати, вирощувати і доглядати за своїми вихованцями. Можливо, що деякі почерпнуть знання про вирощування екзотичних рослин. Ви дізнаєтеся, що користь рослин, принесена людині дуже велика. Ми неодмінно будемо періодично публікувати інформацію про те, які корисні властивості мають не тільки кімнатні вихованці, а й їхні дикі родичі.

Фунгіциди. Типи і способи застосування

Призначення і особливості

Фунгіциди представляють собою особливий вид пестицидів, спрямовані на боротьбу з різними захворюваннями (грибкового або бактеріального характеру) або їх попередження. Застосовуються і в профілактичних цілях, і для лікування культурних насаджень.

Асортимент різних препаратів-фунгіцидів на сучасному ринку просто величезний. Їх випускають різні вітчизняні та зарубіжні фірми, модернізуються старі формули і винаходяться нові потужні склади, пропонуються аналоги і замінники. Але все фунгіциди різних типів класифікуються залежно від принципу використання, призначення. Також відрізняються засоби захисту за способом внесення і обробки.

Класифікація засобів захисту рослин

Всі сучасні препарати для боротьби з грибковими захворюваннями, що представлені на ринку, діляться на захисні та терапевтичні. Перші являють собою профілактичні засоби, які застосовуються для попередження розвитку хвороб. Другі використовуються вже для безпосереднього лікування. Діючі речовини в терапевтичних складах пригнічують збудників і мікроорганізмів, за рахунок чого і настає одужання культурних насаджень.

Згідно призначенням і способу застосування, фунгіциди бувають для:

        - обприскування на стадії вегетації;

        - застосування протягом періоду спокою;

        - обробки насіння;

        - внесення в грунт.

Згідно способу застосування, засоби захисту насаджень від різних хвороб діляться на види контактного і системного характеру, протруйників. Перші забезпечують захист лише наземної частини (листя, стебел, суцвіть), дуже залежні від опадів. Використовувати контактні препарати потрібно в суху погоду, важливо вибрати момент, щоб вони встигли висохнути, якщо намічається дощ.

Фунгіциди системної типу впливу є більш сучасні і сильні засоби. Вони вбираються в судини рослин, забезпечують захист не тільки старих, а й нових проростків. Ці хімпрепарати відносяться до лікувальних, але також використовуються і в профілактичних цілях. Всмоктування листям рослин відбувається швидко, на ефективність дії опади впливають мало.

Протруйники призначені для передпосівної обробки. Вони теж допомагають захистити майбутні рослини від різних захворювань (грибкових або бактеріальних). Ними обробляють не тільки насіння, але і цибулини, бульби або коріння культурних рослин. Протруйники випускаються узконаправленного (профілактичні препарати) і комплексної дії.

Важливо: багато видів фунгіцидів характеризуються токсичністю. Тому обробка та внесення повинні відбуватися виключно при дотриманні техніки безпеки. Що стосується використання їх в домашніх умовах, то з огляду на високий ступінь небезпеки препаратів, їх застосування повинно бути обґрунтованим і дійсно необхідним.

Найбільш традиційний спосіб застосування

Найпростішим і частим методом використання фунгіцидів є обприскування вегетуючих рослин. Спосіб передбачає захист наземної частини культур від ураження фітопатогенними мікроорганізмами, попередження появи і обмеження поширення хвороб. Обробка здійснюється шляхом обприскування. Для цього можна використовувати ручні обприскувачі (при невеликих площ насаджень) або техніку - самохідну чи трактора з с / г агрегатами.

Що стосується хвороб, з якими можуть впоратися фунгіциди, то їх перелік дуже великий. Різні види фітофторозу, борошнистої роси, спорозов, гнилі, мілдью, сірої гнилі та плямистості, інші типи уражень сьогодні успішно можна вилікувати або попередити появу при своєчасній обробці якісними хімічними препаратами-пестицидами.

Розсада однорічних квітів: ефектний вигляд території цілий рік!

Яскраві, з ніжними пелюстками і чудовим ароматом, однорічники завжди бажані мешканці клумб, міксбордерів, модульного оформлення. Агератум, аліссум, бегонія, тагетес - фаворити фахівців з міського озеленення. Ці рослини зі звучними іменами прекрасно виглядають в парках і скверах.

Навіть любителю відомо, що отримання розсади однорічних квітів вимагає чималих зусиль. Це кропітка праця, і результат його залежить від маси умов: розміру насіння, підтримки потрібної температури в приміщенні, захисту від грибка. Без навичок і досвіду тут не обійтися. Так що якщо вам потрібна якісна розсада однорічних квітів оптом, краще звернутися до постачальників-професіоналам. Це гарантує придбання здорового, життєздатного матеріалу.

Світ однорічників славиться різноманітністю. Вони відрізняються по висоті, не кажучи вже про багатющу палітрі фарб. Вибір місця посадки і сусідства для кожного екземпляра залежить не тільки від декоративних властивостей, але і від періоду цвітіння:

    - Бегонія, пеларгонія, петунія розпускають пелюстки навесні. На початку червня настає час чорнобривців, нагідок, волошок, майорця. Осінь - пора лаватера, айстри, календули, лев'ячого зіва. Клумба буде радувати цілісністю, якщо враховувати сезонні збіги рослин при посадці.

    - Щоб створити гармонійний ландшафт, потрібно визначитися, для яких саме цілей вам необхідна розсада однорічних квітів. Хочете прикрасити палісадник? Підійдуть настурції, волошки, чорнобривці. Альтанку можна ефектно оформити за допомогою запашного декоративного горошку, іпомеї, кучерявої квасолі. Контейнери - відмінне місце для герані, петунії, бегонії.

    - Все однолетники трохи сибарити. Їм потрібно достатньо світла і вологи. Тому варто висаджувати рослини в сонячних місцях і забезпечити регулярний полив.

Поєднання низькорослих квітів з більш високими дає можливість імпровізувати при оформленні ділянки. Однорічний період їх життя - привід щороку оновлювати ландшафт, реалізуючи свіжі ідеї.

Розсада однорічних квітів: де купити якісний матеріал

У одній тільки петунії флористи сьогодні налічують близько 500 гібридів. А якщо взяти всі рослини сімейства разом - мова піде про тисячі сортів. Познайомитися з новими видами і придбати розсаду однорічних квітів перевіреної якості легко на сайті компанії АгроСервіс. Матеріал отримують з добірного насіння від голландських партнерів безпосередньо. Це дає можливість запропонувати покупцям величезний асортимент за низькими цінами.

Сукуленти в вашому домі

Сукуленти - категорія рослин, найбільш задовольняє тих господарів, але їм ніколи доглядати за зеленими друзями, але і відмовитися від їх присутності в будинку - бажання немає. Це найбільш невибаглива група, яка не потребує регулярного поливу і готова існувати на відвертому сонці. Яскравими представниками роду є: алое, агава, літопс, очиток. Як би не були невибагливі до уваги рослини, правильні умови для їх розвитку повинні бути забезпечені.

Освітлення

Представники класу сукулентів надзвичайно світлолюбні. Найбільш добре вони відчувають себе на південних підвіконнях, в добре провітрюваних, проте не продуваються протягами квартирах. Півтінь воліє лише Рипсалидопсис. У літній період рослини можна відправляти на балкон або виносити в сад. У зимові місяці сукуленти занурюються в сон і непогано існують в прохолоді. Оптимальна температура для них в цей момент +5 - + 15о.

Полив

Правильний розподіл вологи - запорука здоров'я незвичайних рослин. Їх коріння не можна ні заливати, ні пересушувати, тому в період спокою кількість подачі води скорочується до двох разів на місяць. У спеку ж їх можна поливати частіше, через кожні три-чотири дні. Використовувана для цих цілей вода повинна бути відстояною і мати кімнатну температуру.

Грунт

Кімнатні рослини роду сукулентів вимагають регулярної пересадки. Її проводять стандартно - навесні. Для молодих рослин процедура передбачається щорічно. Дорослим особинам зміна грунту проводиться раз в декілька років.

Землесмесь роблять пухку, з великою кількістю поживних речовин. В її складі має бути перепрілий компост, багато піску, керамзит. Корисно збагатити її деревним вугіллям. Збалансовані грунти можна купити в готовому вигляді. Підійде субстрат «Кактус», а також грунтосуміш «Акадама» і «Біагра».

Астрофитум висаджують в глинистий грунт, молочаю і ріпсаліс потрібно надати підкислену землю, літопси ж взагалі до душі щебінь.

Підживлення

Крім вологи сукуленти потребують підгодівлі. Живильні склади використовують в період вегетації. Частота внесення - раз на місяць. В інший час їх додають в разі потреби і відповідно до потреб конкретного виду рослини. Раціональніше придбати готові препарати, які завжди є в асортименті квіткових магазинів.

Хвороби

Основними ворогами цієї групи є трипси, борошнистий червець, кліщі, грибкова та бактеріальна гниль. З паразитами борються інсектицидами. Від гнилі доведеться позбавлятися радикальними методами, видаляючи уражені листочки або повністю зрізуючи рослину на рівні здорової зони.

Гарний сад: вибираємо правильний садовий інструмент

Гарний сад - це, в першу чергу, заслуга його господарів. Щоб ваш сад завжди був доглянутий, а садово-паркові роботи не забирали багато часу і сил - вам знадобиться спеціальний інструмент.

Різноманітність сучасного інструменту може заплутати навіть досвідченого садівника. Який інвентар вибрати для догляду за деревами і газоном - давайте розбиратися.

Для догляду за газоном, прибирання опалого листя та іншого сміття необхідні спеціальний граблі. Садові граблі відрізняються від тих, які використовують для розпушування грунту. Вони мають більш тонкі і часті зубці, спеціально для того, щоб згрібати сміття з газону, не пошкодивши його. Можна купити граблі зі знімною робочою частиною і підібрати кілька насадок (граблі для листя, граблі для квітів), таким чином ви отримаєте багатофункційний інструмент, який не займе багато місця для зберігання. Плюс, ви заощадите на покупці!

Як бути з бур'янами? Не рідко можна помітити ситуацію, коли на газоні починає рости бур'ян. Звичайна прополка може пошкодити щільний густий килим газону. Є рішення і цієї проблеми - існує спеціальний інструмент для видалення бур'янів. Вигладить він як рукоятка з гострими наконечниками і спеціальної педальку. Гострі і тонкі зубці легко проникають в грунт і зачіпають корінь бур'яну, за допомогою педальки ви легко витягніть бур'ян, чи не зачепивши газон. Видаляч бур'янів працює точково, не пошкоджує газон, а ергономічна рукоятка забезпечить максимальний комфорт при роботі. Вам не треба нахиляться, щоб вирвати бур'ян, спина і плечі не будуть піддаватися навантаженні. Це найпростіший і екологічно чистий метод позбавлення від бур'янів!

Дерева в саду також вимагають постійного догляду. Щоб дерево росло і плодоносило щороку, необхідно своєчасно обрізати і прищеплювати гілки. Для догляду за деревами вам також не обійтися без спеціального інструменту, пилки для зрізу старих і всохлі гілок, прищепного ножа для плодових дерев. Для формування крони, також використовують сучкорізи або секатори.

Хороша робота по догляду за деревами в чому залежить від якості використовуваного інструменту. Ножі, секатори й пили повинні бути гострими, щоб залишати рівний зрізи, які швидше заростають. Плюс з таким інструментом легше працювати, вам не треба докладати надзусиль, щоб відрізати гілку. Ви впораєтеся з роботою швидше і менше втомитеся, якщо будете використовувати хороший інструменту

Кращим на ринку вважається садовий інструмент Fiskars (Фіскарс) - це фінська компанія, яка підкорила світовий ринок. Інструмент відрізняється винятковою якістю і довговічністю. Компанія пропонує широкий вибір товарів для дачі і будинки за доступними цінами. Дозволити собі такий інвентар може будь-який українець.

Гербіциди: переваги та правила обробки

При обробці кукурудзи використовуються препарати на основі органічних і неорганічних речовин. Такі агрохімікати випускаються у вигляді порошків, суспензій, емульсій або гранул. Найбільшим попитом користуються суспензії - ці пестициди змішуються з водою, в результаті утворюється розчин, який вводиться в сміттєві рослини методом обприскування. Найефективнішими вважаються листові гербіциди, використовувані для обробки надземних частин шкідників. Дані кошти проникають в бур'яни і створюють перешкоди для кисню і поживних речовин.

Переваги гербіцидів при обробці кукурудзи

Секрет ефективної обробки ховається в правильному підборі препарату, що впливає на певні види бур'янів. Агрономи вважають за краще купити гербіциди для кукурудзи з наступних причин:

       - Економія часу і енергії на обробці грунту;

       - Відсутність бур'янів протягом усього фази дозрівання культури;

       - Безпека для кукурудзяних саджанців;

       - Контроль вологи, мінеральних добрив та інших важливих показників.

Рекомендації агрономам

Після покупки препарату уважно вивчіть інструкцію, в якій вказана норма витрати пестициду, спосіб приготування і дозування розчину, умови введення агрохімікату і інша інформація. У кожного найменування товару всі ці показники різні, але є ряд загальних вимог, які поширюються на всі гербіциди:

        - Обробка виконується в безвітряну погоду і при відсутності опадів.

        - Максимальна температура повітря - +25 градусів.

        - Розчин рівномірно розподіляється по всій ділянці.

        - Ретельно дотримуються норми витрати агрохімікату і робочої рідини.

        - Змішування можливо тільки з дозволеними виробником препаратами.

        - Гербіциди вводяться при висоті шкідника не більше 25 см.

        - Гербіцидна обробка виконується на ділянках із середньою засміченістю.

Гербіциди використовуються тільки для знищення бур'янів. 

Вибір мотокоси: 9 порад від професіонала

Порадада № 1

Визначте, який обсяг робіт доведеться виконувати. Мотокоса з 4-хтактного двигуном буде краще для великого обсягу робіт, у таких агрегатів вібрація не так сильно виражена і звук не такий гучний, як у 2-хтактного. Останні, в свою чергу, легше і значно меншими габаритами. Обидва варіанти підходять для роботи після дощу і рано вранці, так як безпечні при роботі з вологою травою. Продуктивність і у тих, і у інших висока. У магазині «СтройТех» досвідчені менеджери допоможуть впоратися з вибором і придбати надійний агрегат.

Порадада  №2

Потужність двигуна коси слід вибирати, виходячи з того, як часто і інтенсивно буде використовуватися агрегат. Професійні агрегати вимагають високої потужності, більше 1,8 к.с. Для побутових кіс достатньо потужності в 1 кВт, це дозволить обробляти ділянку розміром до 10 соток. Більш потужний агрегат буде неекономічний в побутових умовах.

Порадада  №3

Кількість оборотів ріжучих блоків має бути максимальним. Сучасні апарати забезпечені системою, яка регулює частоту обертання блоків в залежності від оброблюваної ділянки.

Порадада  №4

Тип ріжучої системи повинен бути обраний, виходячи від практичного призначення придбаного агрегату. Волосінь відмінно справляється з травою, ножі використовуються для зрізування більш потужних стебел трави, диск призначений для видалення молодих дерев. Ріжуча система захищена кожухом для безпеки роботи.

Порадада  №5

Наявність ременя дозволяє полегшити роботу оператора. Ремінь може перекидатися через плече, а може бути у вигляді ранцевою жилетки. Другий варіант набагато зручніше, вага мотокоси розподіляється рівномірно, і м'язи спини оператора не так сильно напружуються. Якщо має бути виконувати великий обсяг робіт, то краще віддати перевагу ремінь у вигляді ранцевою жилетки.

Порадада  №6

Форма рукоятки коси - дуже важливий момент у виборі. D-подібна ручка передбачає, що одна рука оператора тримає косу за рукоятку, інша перебуває на штанзі. Цей тип підходить для епізодичного використання апарату. U-подібна зручна для тривалої роботи. Обидві руки оператора знаходяться на рукоятці. Цим досягається більший радіус оброблюваної території і, як наслідок, велика продуктивність.

Порадада  №7

Штанги може бути зігнутою і прямий. Вигнута забезпечує доступ до важкодоступних ділянках, пряма більш краща на ділянках з густою порослю, здатна витримати великі навантаження.

Порадада  №8

Штанга може бути розбірний і прямий нерозбірними. Перший варіант зручний при перевезеннях, зберіганні, збірка не забирає багато часу. Пряма захищена від попадання сміття і пилу в агрегат, це збільшує термін безпечної експлуатації. Мінусом є великі габарити, що створює проблеми при перевезенні.

Порадада  №9

Вага агрегату залежить від його потужності. Чим вона вища, тим вага коси буде більше. Побутові коси важать від 4 до 5 кг, апарати середньої потужності мають вагу до 7 кг, більш потужні від 8 кг. На вагу також впливає матеріал корпусу. Алюмінієві корпусу значно полегшують вагу, але такі коси дорожче.

Грінфорт ДМ 400 – ефективний інсектоакарицид

Шкідливі комахи замикають трійку найбільш негативних факторів, що вкрай погано впливають на урожайність сільськогосподарських культур. На рівні з бур'янами та грибковими захворюваннями комахи створюють неоптимальні умови для росту рослин, заважаючи їм нормально розвиватись. Коріння, листя, пагони, стовбури, цвіт, плоди – для шкідників немає такої частини культури, яку б один із видів не міг би пошкодити. Метелики та личинки комах є не меншою проблемою, адже вони теж живляться рослинами і в такий спосіб забезпечують себе харчуванням і сприятливими умовами проживання. На щастя, на сьогоднішній день рішення у боротьбі із шкідниками знайдено – це група пестицидів, яка відповідає за знищення жуків, і має назву інсектициди.

Чому варто обрати Грінфорт ДМ 400?

По-перше, даний засіб – це продукція вітчизняного виробництва. Торгова марка Грінфорт належить відомій українській компанії «Украгроком», яка вже близько 15 років забезпечує наш агрохімічний ринок найбільш відомими та якісними пестицидами від світових брендів. Зрештою, прийшов час і для створення лінійки власних високоефективних та доступних за ціною засобів захисту рослин, що і було зроблено. На даний момент Грінфорт ДМ 400 має схвальні відгуки від сотень агрономів з усіх куточків України.

По-друге, Грінфорт ДМ 400 – це не просто препарат, що знищує комах. Цей засіб являється інсектоакарицидом, тобто контролює також чисельність шкідливих кліщів. Таке поєднання функцій можна вважати універсальним, зручним та економічно вигідним.

По-третє, вказаний фосфорорганічний інсектоакарицид застосовується для захисту таких культур як колосові зернові та цукровий буряк від широкого спектру комах: хлібних жуків, п'явиць, попелиці, трипсів, блішок, цикадки, щитоносок та багатьох інших.

По-четверте, володіє контактно-шлунковою та системною дією, знищуючи сисні та гризучі жуки і рослиноїдні кліщі.

Особливості застосування даного препарату

Варто відзначити, що Грінфорт ДМ також володіє надзвичайною швидкістю впливу, при цьому термін захисної дії триває від 10 до 15 діб. Діє інсектоакарицид наступним чином: пригнічує холінестеразу комах, що призводить до абсолютного зневоднення клітин та тканин жуків.

Засіб можна використовувати разом із іншими хімічними препаратами, що сприяють захисту культур. Зокрема, рекомендується змішувати у бакових сумішах разом із пестицидами на основі діючої речовини сульфонілсечовини.

 

Доповнення до квітів

Квіти - це завжди свято, і це завжди приємно! А якщо врахувати, яке невелику кількість приводів на рік є для отримання подарунка - то квіти є дуже приємним доповненням. Адже їх можна дарувати і просто так - наприклад, щоб сказати спасибі вашому другу або партнерові. А, можливо, передати зворушливий букет для сподобалася вам дівчині. Загалом, для того, щоб замовити квіти та приводу не потрібно, адже квіти - це і є привід.

Доставкою квітів займається безліч компаній. Вибрати серед них свою компанію - не так просто. Адже важливо, щоб ви були впевнені в якості самих квітів, щоб вони були свіжими і не зів'яли на наступний день після вручення. Більш того, хочеться щоб доставка була проведена саме в той час, який вибираєте ви.

Що ж, тут, напевно, досвід і тільки досвід. Ну і, звичайно ж, рекомендації ваших друзів і приятелів. А що робити, якщо немає рекомендацій? Можна, звичайно, почитати відгуки в мережі про той чи інший магазині. Але іноді немає часу на подібні дослідження і тоді на допомогу вам буде ця стаття.

Йтиметься про компанію Німфея, яка вже давно існує на ринку, так званих, квіткових послуг. Сам магазин знаходиться в мальовничій частині міста, в самому серці Києва - на Подолі, недалеко від Контрактової площі. Зайшовши в магазин Німфея перше, що ви відчуєте - це запах свіжозрізаних бутонів. Адже одним, можливо, найголовнішою перевагою компанії є те, що зріз живих квітів відбувається щодня. І саме зі свіжих квітів формуються букети на замовлення.

Є ще одна особливість у цієї компанії - це співробітники. Те, як вони люблять і доглядають за квітами передається навіть тим, хто абсолютно байдужий до флори. Ну а любов, з якою вони формують букети, ви зможете оцінити лише поглянувши на ці прекрасні шедеври. У них є все - і ніжність, і тепло, і радість.

Абсолютно всі клієнти, які вже скористалися послугами компанії Німфея повертаються сюди знову і знову, і вже стали для Німфеї не просто клієнтами, а, швидше за частиною великої і дружної сім'ї.

Загалом, якщо ви ще не знайшли своїх флористів, дуже рекомендуємо отримати приємну звичку дарувати букети вашим рідним і близьким, у чому вам з радістю допоможе Німфея. Ну а все, що стосується якості, рівня обслуговування і своєчасної доставки - про це можете не турбуватися, адже Німфея візьме це все на себе. Не вірите? Легко перевірити! Компанія Німфея завжди готова прийняти нових членів в свою велику сім'ю.

Найкращий захист для сільськогосподарських рослин

Для сільського господарства дуже важливо мати в арсеналі захисту якомога більше коштів, що дозволяють вирощувати здорові повноцінні культури. Одним з таких засобів є фунгіциди - спеціальні препарати, які використовуються для боротьби з хворобами рослин. Їх застосування в великій мірі впливає на збереження врожаю.

Види захисних засобів

Названий вид препаратів набувають і для великих сільськогосподарських підприємств, і для приватного використання на своєму городі. Важливо розуміти, що група засобів досить велика. Різні фунгіциди застосовуються для різних цілей. Для того, щоб простіше було з використанням препарату, його розділили на кілька видів по застосуванню. це:

     • імунізують;

     • лікувальні;

     • захисні.

Використовується також поділ за способом впливу. Системні фунгіциди діють на патогени, незалежно від того, в якій частині рослини вони знаходяться. Контактні наносяться безпосередньо на місце ураження. І тільки в цьому випадку є ефективними. Кожен препарат характерний своїми методами впливу на шкідливу середу. Це може бути пригнічення енергетичного обміну, порушення процесу дихання грибів, придушення утворення нуклеїнових кислот і т.д.

Застосування препарату

Залежно від виду експлуатованого фунгіциду, його використовують за допомогою одного з трьох методів:

     1. обприскування;

     2. протруювання насіння;

     3. внесення в грунт.

Перший спосіб може бути ручним або з використанням спеціальної техніки. Для великих територій в процес задіють літаки. Протруювання може бути вологим або сухим, застосовуються і інші методи. У грунт фунгіциди вносять, коли має бути боротьба з шкідниками, що живуть в грунті.

Найбільш поширеними назвами препарату є: Прозаро, Фалькон, Ровраль, Превікур Енерджі, Пеннкоцеб, Місяць Транквіліті, Солігор і інші. На упаковці завжди вказується призначення і вид застосування захисного засобу.

Магазин фунгіцидів

Найпростіше вибрати кращий засіб, коли є з чого вибирати і з чим порівнювати. Великий асортимент якісної перевіреної продукції для сільського господарства розташовується тут http://www.ua.all.biz/. Користувачі порталу All.biz мають можливість вибирати найкращі засоби захисту для своїх рослин, також на сайті можна купити добрива, сільськогосподарський інвентар і навіть техніку. Всі товари сертифіковані, ціни цілком прийнятні і конкурентноздатні.

Мотоблок - незамінний помічник для власників невеликих земельних ділянок

У людей, у яких є земля, нерідко виникають труднощі з її обробкою. Мова йде не про сотні гектарів, які можна зорати і засіяти трактором. Такі проблеми є і у власників невеликих ділянок - дач, городів, ділянок за містом і в сільській місцевості. У такому випадку потрібна невелика техніка, яка впорається з поставленим завданням, наприклад, мотоблоки.

Виробники випускають найрізноманітніші міні-конструкції для обробки землі. Одні використовують електрику, інші пристрої розраховані на бензин чи дизельне паливо. До такого виду відносяться і мотоблоки.

Електричні пристрої не завжди зручно використовувати, так як, окрім того, що витрата цього ресурсу не надто маленький, так потрібно ще й мати доступ до мережі. А це не завжди можливо, наприклад, в польових умовах, на невпорядкованих дачах, на нових ділянках, куди ще не підведена електрика. Тому в таких випадках краще вибирати техніку, яка використовує ПММ.

Такого роду техніка також має як позитивні, так і негативні характеристики.

Чим приваблює мініагротехніки

Переваги мотоблоків:

  - дозволяють самостійно обробляти невеликі площі землі;

  - можна виконувати різні роботи - орати, культивувати, косити траву, рихлити міжряддя, підгортати рослини, рити борозни під посадку, викопувати бульби картоплі і вирішувати багато інших завдань, в залежності від комплектації;

  - можна не тільки обробляти землю, а й перевозити невеликі вантажі, так як є причіп, в який зручно укласти посадковий матеріал, накошенную траву, дрова та інше;

  - вони прості в обслуговуванні;

  - є сервісне обслуговування, в наявності запчастини та комплектуючі;

  - компактні, зручні в зберіганні, не вимагають наявності великого приміщення;

  - це самохідні пристрою, хоч вони мають і невелику швидкість, але дозволяють комфортно пересуватися.

З огляду на всі позитивні характеристики цієї техніки, а також те, що її власник не залежить від найму фахівців (трактористів і інших), багатьом припали до душі саме мотоблоки.

Недоліки техніки

Недоліків небагато. До них можна віднести:

  - використання на певних ґрунтах. Наприклад, мотоблоки відмінно підійдуть для обробки піщаних і легких грунтів, а для роботи на важких, глинистих ґрунтів і чорноземів потрібно докладати незвичайну силу, щоб домогтися бажаного результату;

  - необхідність певних витрат на паливо, що потрібно враховувати при плануванні проведення робіт.

Правильний підхід до вибору мотообприскувача

Найчастіше бензинові мотообприскувачі використовують для обробки сільськогосподарських територій, посівів, сільгосп культур, плодових дерев а також виноградників. Існують моделі, за допомогою яких в грунт можна вносити добрива або розкидати насіння рослин.

Перш ніж мотообприскувач купити, слід зрозуміти принцип його роботи. Ця стаття допоможе розібратися в пристрої і зробити правильний вибір.

Мотообприскувач - це 2-х або 4-х тактний силова установка, яка містить резервуар для рідини (14-20 літрів), бензиновий бак і гнучкий гофрований патрубок з пластмаси. Так як при повному завантаженні вага обприскувача може доходити до 30 кг, пристрій одягається на спину. Мотооприскувачі комплектуються нагнітальним насосом, форсунками та різними насадками в залежності від специфіки застосування.

Двигун створює в патрубку потік повітря. Рухаючись на високій швидкості повітря, захоплює рідина або порошок, подача яких здійснюється через окрему трубку. Регулювання швидкості потоку рідини здійснюється 4-х позиційним перемикачем. Так само користувач може змінювати швидкість подачі повітря, змінюючи обертів двигуна. При покупці мотообприскувача варто звернути увагу на те, що у більш дорогих моделей органи управління знаходяться на ручці, закріпленої на патрубку, а у дешевих - збоку від двигуна, що зменшує комфортність використання апарату. Але це не єдина відмінність. У більш функціональних моделей встановлено додатковий нагнітальний насос. Він дозволяє крім сильної горизонтальної струменя створювати і потужну вертикальну струмінь. Це особливо затребуване при необхідності обробки крон високих дерев. Найчастіше дорогі моделі можна застосовувати як з рідкими, так і порошковими препаратами. Арсенал таких мотообприскувачів комплектують максимальною кількістю додаткових насадок для зміни характеру струменя.

Для обробки малого плодового саду, зелених насаджень або невеликих посівів сільгосп культур ідеальним варіантом будуть бюджетні версії обприскувачів. Якщо ж ви хочете мотообприскувач купити для обробки великих площ і територій, то правильним рішенням буде застосування професійного пристрою. Варто зауважити, що у професійних моделей рівень вібрацій зведений до мінімуму для максимального підвищення комфорту у використанні.

Найчастіше бензинові мотообприскувачі використовують для обробки сільськогосподарських територій, посівів, сільгосп культур, плодових дерев а також виноградників. Існують моделі, за допомогою яких в грунт можна вносити добрива або розкидати насіння рослин.
Перш ніж мотообприскувач купити, слід зрозуміти принцип його роботи. Ця стаття допоможе розібратися в пристрої і зробити правильний вибір.
Мотообприскувач - це 2-х або 4-х тактний силова установка, яка містить резервуар для рідини (14-20 літрів), бензиновий бак і гнучкий гофрований патрубок з пластмаси. Так як при повному завантаженні вага обприскувача може доходити до 30 кг, пристрій одягається на спину. Мотооприскувачі комплектуються нагнітальним насосом, форсунками та різними насадками в залежності від специфіки застосування.
Двигун створює в патрубку потік повітря. Рухаючись на високій швидкості повітря, захоплює рідина або порошок, подача яких здійснюється через окрему трубку. Регулювання швидкості потоку рідини здійснюється 4-х позиційним перемикачем. Так само користувач може змінювати швидкість подачі повітря, змінюючи обертів двигуна. При покупці мотообприскувача варто звернути увагу на те, що у більш дорогих моделей органи управління знаходяться на ручці, закріпленої на патрубку, а у дешевих - збоку від двигуна, що зменшує комфортність використання апарату. Але це не єдина відмінність. У більш функціональних моделей встановлено додатковий нагнітальний насос. Він дозволяє крім сильної горизонтальної струменя створювати і потужну вертикальну струмінь. Це особливо затребуване при необхідності обробки крон високих дерев. Найчастіше дорогі моделі можна застосовувати як з рідкими, так і порошковими препаратами. Арсенал таких мотообприскувачів комплектують максимальною кількістю додаткових насадок для зміни характеру струменя.
Для обробки малого плодового саду, зелених насаджень або невеликих посівів сільгосп культур ідеальним варіантом будуть бюджетні версії обприскувачів. Якщо ж ви хочете мотообприскувач купити для обробки великих площ і територій, то правильним рішенням буде застосування професійного пристрою. Варто зауважити, що у професійних моделей рівень вібрацій зведений до мінімуму для максимального підвищення комфорту у використанні.

Базові засоби особистого захисту в роботі з газонокосаркою

Яку б газонокосарку ви не придбали (бензинову, з електродвигуном, роторну, шпиндельну або на повітряній подушці) в будь-якому випадку для комфортної та безпечної роботи з нею вам знадобляться спеціальні засоби захисту. Мова не йде про щось складному і надприродне, а всього лише про рукавичках, окулярах і ще деяких елементах одягу.

Хоч в конструкції газонокосарки і є гострі ріжучі елементи, але робота з нею при дотриманні основних правил безпеки - досить простий процес, з мінімальною загрозою травматизації оператора. Але, не дивлячись на це, деякі нюанси можуть створити дискомфорт при використанні цієї садової техніки. Йдеться про попадання в очі дрібних частинок скошеної трави, пилу або про профілактику виникнення мозолів і скалок на руках від тривалої роботи з агрегатом. Щоб цього не відбувалося при кожному використанні газонокосарки (навіть для невеликих обсягів робіт) необхідно подбати про себе і захистити очі, руки, ноги і вуха від можливих неприємних моментів.

Отже, для запобігання потрапляння дрібних частинок пилу і трави, які утворюються при її скошування і розлітаються в різні боки (особливо при використанні газонокосарки на повітряній подушці) необхідно захистити очі спеціальними окулярами або щитками. Їх специфіка і головна відмінність від звичайних сонцезахисних окулярів полягає в запобіганні попадання сторонніх предметів в очі через бічні області. При цьому вони не схожі на водолазну маску і відмінно вентилюються.

Щоб захистити свої руки від бруду, мозолів і скалок, працюючи з газонокосаркою тривалий період, необхідно надіти захисні рукавички або рукавиці. Крім захисної функції вони допоможуть запобігти зісковзування рук з ручки управління. Рукавичок існує величезна безліч в залежності від матеріалу, з якого їх виготовляють. Для даного виду робіт оптимальним варіантом будуть матерчаті або шкіряні рукавички, але ніяк не целофанові або гумові.

Якщо ви купили газонокосарку з бензиновим двигуном, то вам не зайвим буде подбати і про своїх вухах, так як більшість таких моделей при роботі виробляє шум досить високого рівня. Використання беруші в даному випадку буде дуже доречно, так як тривала робота в таких гучних умовах виснажує нервову систему людини і може привести до швидкої втоми і головного болю.

Використання цих простих засобів індивідуального захисту допомагає істотно знизити ризик виникнення різних неприємних ситуацій і зробити процес роботи з газонокосаркою більш комфортним.

 

Сорти огірків для солінь

Вирощуючи на присадибній ділянці огірки, томати, перець та інші овочеві культури ми прагнемо забезпечити себе не тільки екологічно чистою продукцією, але і неймовірно смачною, в різних її іпостасях. Найбільш популярним видом заготовок на зиму є соління. Саме вони складають левову частку всіх запасів. Хтось закладає овочі в дерев'яні бочонки, а хтось використовує емальований посуд.

Однак мало залежить підготовлені овочі в емальований бак на 40 літрів або 20 літрів і чекати зими. Дуже важливо правильно підійти до вибору сортів. Адже не всі сорти годяться для засолювання. Наприклад, з огірків для даного виду консервації досвідчені городники намагаються висаджувати сорти, плоди яких мають:

  - Невеликі розміри;

  - Мають щільною і хрусткою м'якоттю;

  - Щільну шкірку з чорними пухирцями.

З таких, найбільшою популярністю користуються сорти Ніжинський, Голубчик, Журавльонок, Циган F1. Вони рано дозрівають і дають найвищі врожаї. У них не міститься кукурбітацин, що дає гіркий присмак плодам. Дачники їх люблять за стабільний і якісний урожай. Невелика довжина плода і його рівна форма дозволяють розміщувати не тільки в бак емальований на 20 л., Але і в невеликі дерев'яні бочки. До речі партенокарпические сорти огірків, дуже непогані для заготовок, так як у них практично не міститься насіння.

Сорти огірків придатні для засолювання можна вирощувати не тільки у відкритому грунті, а й під плівкою або полікарбонатом. Однак як показує практика, їх врожайність і смакові якості значно відрізняються. При тепличному вирощуванні зеленці завжди дають більший урожай. Грунтові ж мають яскраво вираженим огірковим ароматом, який зберігається при засолюванні. Для того, щоб була можливість у волю поїсти свіжих огірків і заготовити про запас на зиму в емальованому посуді, яку можна придбати тут, використовуйте комбіновані способи вирощування. Тепличні зеленці гарні для салатів, а грунтові для заготовок.

Выбирайте дл

Садовий обприскувач - порятунок дачника!

Люди, що живуть у власних будинках або мають дачні ділянки, прекрасно розуміють, що обприскувач садовий незамінний в господарстві. Користуватися їм доводиться дуже часто. Починаючи з першої обробки препаратами від шкідників дерев в лютому і закінчуючи пізньою осінню. Досвідчені городники і садівники знають, що мати під рукою кілька апаратів різного об'єму дуже зручно.

Зручні у використанні обприскувачі об'ємом від 5 до 6 літрів, такі як MAROLEX Hobby 5 і PARK арт.990002 5 л. Їх невелика вага з повністю заповненою ємністю дозволяє без зусиль переносити апарат в будь-яке місце ділянки. За допомогою регульованого ременя він носиться на плечі, що значно полегшує роботу. Легка модульна штанга дозволяє обробляти досить високі дерева. Необхідна для роботи тиск нагнітається вручну зручною ручкою. Як правило, при максимальних показниках його вистачає для повного використання препарату в ємності.

Чим більше рідких гербіцидів або добрив поміститься в обприскувачі, тим довше можна буде працювати. Якщо у вас великий ділянку, де багато дерев, чагарників і значний город, то модель STARTUL GARDEN (ST6022-20) підійде ідеально. Незважаючи на вагу, який в робочому стані більше 20 кг ви зможете носити апарат на плечах як ранець, що практично повністю вирішує проблему. Факел розпилу дозволяє створювати варіанти розпилення від спрямованої струменя до туманного хмари. У магазині є вибір додаткових штанг, які при необхідності зможуть розширити можливості апаратури за рахунок дозуючих клапанів і форсунок.

Як правило, для різних видів робіт краще використовувати різні апарати. Ранцеві обприскувачі практично універсальні. Вони добре показали себе при обробці дерев, як з землі, так і зі сходів. Зручно буде розпорошувати препарати, над овочевими культурами, просуваючись між грядками. Досить комфортно ви будете почувати себе і з апаратом, який утримується ременем на плечі.

Але якщо ділянка невелика і діставати до верхівок дерев немає необхідності, то використовувати обприскувачі великої місткості нераціонально. Наприклад, щоб позбавити від попелиці кущі троянд досить буде окропити їх спеціальним розчином за допомогою ручного розпилювача MAROLEX Master тисячу Plus, легкого і економного.

Практика показує, що необхідність в них не зменшиться. Наприклад, колорадський жук з'явився на наших теренах у 1953 році і з тих пір, незважаючи на новітні препарати впоратися з ним не вдається. Від такого захворювання, як борошниста роса городи страждають не менше ніж від шкідників. Щоб виростити урожай його потрібно постійно опікуватися і захищати. Хороший обприскувач значно полегшить цю тяжку працю.

 

Відгук про грунті Щедра земля

Мій сусід по дачній ділянці великий оригінал. Я сам неодноразово спостерігав, як при висадці розсади на грядки він мало не над кожним листочком проводить своєрідний ритуал: пританцьовує, щось шепоче, хрестить. Каже, що після цього урожай відсотків на двадцять вище.
Я не сперечаюся, хоча для себе давно вже відкрив доступний і надійний спосіб домогтися ще більш помітного результату без камлання і звернення до потойбічних сил. Все строго по науці, тому і врожайність прогнозувати легко. Секрет простий - почвогрунт «Щедра земля» від компанії «Фаско».
Вже не пам'ятаю, хто і коли порадив мені його використовувати, але я до сих пір згадую цю людину з вдячністю. Звичайно, як великий скептик всяких новомодних течій, я насамперед досконально вивчив склад, умови застосування, пропорції сумішей з природним грунтом. Думаєте, тут же запалав бажанням використовувати нову технологію? Як би не так! Аж надто універсальними виглядали рекомендації - практично на всі випадки життя! Однак, спробувати все ж вирішив, оскільки пристрасть до сумнівних експериментів у мене анітрохи не менша, ніж скептицизм.

Взагалі, «Щедра земля» - натуральна суміш: торф, пісок, набір необхідних мікроелементів. Плюс до всього гарантоване відсутність шкідливих включень у вигляді бур'янів насіння або личинок всяких жучків і черв'ячків. Тому й зважився. Правда, щоб не виглядати смішним, для початку випробував її на кімнатних бегоніях. Вони і ростуть швидко, і не так шкода, якщо експеримент раптом провалиться. Як годиться, і контрольну групу з двох квіток залишив.
Чесне слово, результат виявився вражаючим! Всього через два тижні піддослідні рослини було не впізнати - вони і виросли, і виглядали набагато здоровіше інших. Після цього вже без сумнівів взявся за вирощування розсади.
«Щедра земля» була не просто щедрою, вона виявилася чарівною. Думаю, не треба говорити, що розсада зійшла і прижилася при пересадці в грунт набагато швидше. Звичайно, я вже діяв строго за рекомендаціями «Фаско» і при складанні сумішей, і при підгодівлі. Можете собі уявити, повірив! З тих пір не знаю проблем з урожаєм, а нашій альпійською гіркою сусіди годинами милуються. Але то вже дружина постаралася - теж оцінила переваги цього почвогрунта. А найцікавіше в моїй історії знаєте що? Вчора зустрів сусіда-шамана з зеленим поліетиленовим мішком під пахвою. Здогадуєтеся, що він ніс? Так-так, та сама «Щедра земля»! Ось так то…

Віктор (м. Єкатеринбург)

Загадкові орхідеї

Напевно, важко знайти більш чуттєвого і трепетного квітки, ніж орхідея. Одні поети оспівували цю квітку, асоціюючи його з нестримною пристрастю і гріховністю. Інші ж знаходили в ньому виключно чистоту і благородство. Були й ті, хто приписував квітці магічні властивості. У будь-якому випадку, краса і унікальність орхідеї не залишала творців байдужими. Ці тропічні красуні настільки дивні, що не перестають підкорювати серця квітникарів. Жодне сімейство квіткових рослин не може похвалитися такою величезною кількістю видів, які нараховує орхідея. Воістину казковий квітка росте не тільки на землі, а й на деревах.

      - Flowers.ua - доставка квітів по Києву на будинок або в офіс виконується в термін від 1 години;

      - ми гарантуємо свіжість і якість букетів, а також задоволення від них у одержувача;

Оригінальність дорогого коштує

Форми квітки настільки оригінальні і різноманітні, що одні можуть дорости максимум до величини наперстка, висота інших же може досягати десяти метрів! Розглянути найдрібніші екземпляри Вам вдасться виключно за допомогою збільшувального скла, інші види розростаються до розмірів великих капелюшків соняшнику. Гібридизація орхідей настільки досягла популярності, що створені людиною види ніколи не існували в дикій природі. Орхідея вважається одним з найдорожчих рослин. Не дивуйтеся, якщо ціна гілочки орхідеї Вам здасться вартістю всього букета. Унікальність і дорожнеча орхідей дозволяє дарувати букети тільки в найурочистіших випадках. Букет орхідей, подарований малознайомої людини, буде виглядати, принаймні, дивно. Тому орхідею схильні вважати квіткою інтимним і чуттєвим.

Унікальний квітка - унікальному людині

У минулі часи завойовників, вартість цих квітів вимірювалася золотом. Зараз же насіння орхідеї стали цілком доступними. Їх можна придбати в квітковій крамниці або замовити в Інтернеті, як і самі квіти. Орхідеї часто використовують в якості декору інтер'єрів для весільних урочистостей, з них створюють букети для наречених. На сайті служби доставки квітів Flowers.ua також можна замовити букет орхідей. Флористи підкажуть, як краще оформити ту чи іншу композицію. Графік роботи служби є цілодобовим, тому купити квіти Ви зможете в будь-який час доби. Якщо Ви перебуваєте в Харкові, Дніпропетровську чи в будь-якому іншому місті України, кур'єр завжди зможе доставити букет протягом трьох годин.

 

Вирощування спаржі на присадибній ділянці

Спаржа - це багаторічна лікарська рослина, представник сімейства лілійних. У дикому вигляді вона повсюдно зростає в Південній Азії, в Європейській частині Росії, в Західній і Південній Європі. Молоді пагони спаржі за смаком нагадують зелений горошок і вважаються делікатесним продуктом. Вирощування спаржі, як городньої культури, в Росії почалося в XVIII столітті - молоді пагони мали дуже високу вартість, і селяни платили нею оброк.

Про користь спаржі

Спаржа росте на одному місці більше 20 років. Завдяки потужній кореневій системі вона легко переносить 30-градусні морози, і рідко страждає від посухи. Найбільш поширений вид цієї рослини, що росте в Росії - спаржа аптечна. У ній міститься велика кількість корисних для здоров'я речовин:

       - вітаміни групи В, вітамін Е, A, B1, B2 і РР;

       - протеїни;

       - великий набір макро- і мікроелементів;

       - йод;

       - нікотинова кислота;

       - аспаріген, аргінін, стероїдні сапоніни.

Насіння спаржі використовують для приготування відмінної кави, що має присмак шоколаду, також з неї готують супи, гарніри, салати. Пагони рослини можна вживати в їжу як в свіжому вигляді, так і у відварному і смаженому, консервованому.

Сік спаржі має виражену протизапальну дію і використовується в народній медицині при лікуванні ревматизму і болю в суглобах.

Відвари і настої з кореневищ, пагонів і коренів рослини мають гипотоническим і спазмолітичну ефектами, сприяють виведенню з організму сечовини. фосфатів, хлоридів.

Як виростити спаржу з насіння

Вирощування спаржі під силу тільки терплячим садівникам - перший урожай рослина дасть лише на 3 рік. Найчастіше садівники користуються розсадним способом розведення еттого рослини. Так як насіння спаржі важко проростають, перед посівом необхідно на 3-5 доби замочити їх при кімнатній температурі, а тільки потім проростити на вологій тканині. Вирощувати розсаду краще в теплому парнику або розсаднику - пророщені насіння загортають на глибину 3 см при відстані в міжряддях 20-25 см і в рядах 5-7 см. Після того, як з'являться сходи, виробляють проріджування, залишаючи сходи на відстані 10-12 см .

До осені молоді рослини утворюють по 2-3 стебла і матимуть хорошу кореневу систему, яку перед настанням заморозків необхідно буде прикрити шаром торфу, опіла або перегною завтовшки не менше 5 см.

Навесні рослини з розсадника потрібно обережно викопати (краще вилами), вибракувати слабкі екземпляри, залишаючи рослини з 5-6 пагонами і сильною кореневою системою, і висадити в грунт. Протягом літа, для того, щоб отримати якісні пагони спаржі, кореневища потрібно підгортати, а грунт навколо очищати від бур'янів. Урожай спаржі буде готовий наступної весни.

Збирання врожаю спаржі

Ранньою весною, після того, як зійде сніг, і земля трохи просохне, спаржу високо підгортають, роблячи гребінь висотою 28-30 см. Гребені необхідно буде злегка ущільнити тильною стороною грабель або лопатою, щоб потім по тріщинах в грунті було легше визначити місце зростання пагонів , готових до збирання. Рослина рушає в зростання при температурі 15 градусів, і через 2-3 тижні утворює перші пагони. У травні можна буде приступити до збирання врожаю. При гарному догляді урожай спаржі може досягати 5 кг на 1 кв.м посадок. Щоб не послабити рослини і зберегти врожайність у наступні роки, рекомендується перші 3 роки з однієї рослини зрізати не більш як 5 пагонів, потім збір можна буде збільшити до 10-16 пагонів.

Забирають спаржу відразу після того, як тільки верхівки пагонів доростуть до поверхні гребеня, але ще не проклюнутся з грунту. Місце виростання втечі можна буде визначити за характерними тріщинах на поверхні гребенів. Кожен втечу потрібно акуратно откапалі, і підрізати ножем у його заснування, і тут важливо не пошкодити верхівки сусідніх пагонів. Прибирання молодих пагонів проводиться щодня протягом 6-8 тижнів. У цей час дуже важливо переробити або реалізувати отриманий урожай, так як спаржа - продукт швидкопсувний, і в НЕ переробленому вигляді може зберігатися не більше 4 днів. Збільшити термін зберігання продукції можна, помістивши зрізані стебла в холодильник (в поліетиленовому пакеті або пластиковому контейнері) при температурі +4 градуси.

Після закінчення періоду плодоношення посадки прополюють, грунт, зібраний в гребені, розрівнюють і вносять підгодівлю. На 1 кв. м потрібно внести 60 г суперфосфату, 60 г сечовини і 30 г хлористого калію. Після цього з кореневищ виростуть свіжі пагони, які розпустяться і будуть рости до самих заморозків, утворюючи нові нирки.

 

Коли і як поливати орхідею

Величезне популярністю сегодня корістуються орхідеї. Покупець буквально скуповують їх на день Святого Валентина, 8 березня. І це Не дивно, Аджея орхідея - це одна з найкрасівішіх кімнатних рослин.

Вважається, что орхідеї є дуже вимогливий и потребують складного догляд. Насправді це НЕ зовсім так. Просто при дотріманні правил вирощування орхідей нельзя використовуват Стандартні Прийоми догляд, поливу и добрив. Потрібно знати декілька секретів, щоб Здійснювати Правильний догляд за орхідеямі.

Щоб зрозуміті, як поліваті орхідею правильно, нужно враховуваті пару однаково важлівіх факторів: якість води, а такоже Способи и режими поливу рослини.

Орхідеям Підходить м'яка або помірковано тверда вода, з невеликим вмістом солей. Вода винна буті Насіч кисня и мати Достатньо Кислотність: Лужна вода не Підходить для поливу орхідей. Гарним рішенням буде использование відфільтрованої води, де фільтр нейтралізує СОЛІ, бактерії, віруси, залізо та інші важкі метали. Дістільована вода Підходить только за умови ее змішування зі звичайний вістояною водою 1: 1.

Вибір того, коли и як поліваті орхідею, покладах від ее увазі. За Вимоги до уровня вологості орхідеї поділяються на три види:

      - рослини, Яким Постійно Потрібний волога субстрат;

      - рослини, Яким необхідна вологість у период фази активного росту;

      - рослини, субстрату якіх необходимо Гарненько просіхаті между поливами.

У кожному разі, орхідеї почуваються себе більш комфортно в сухому субстраті, чем у перезволоженому. Для поливання орхідей існує кілька способів и щоб візначіті, як поліваті орхідеї правильно, нужно Розглянуто Кожний з них.

Душ, або купання, дуже подобається орхідеям, тому что нагадує Їм про тропічні зливи. Такий полив можна влаштовуваті раз на місяць, беручи до уваги кілька нескладних правил.

Полив орхідеї методом Занурення предполагает Дотримання таких умов:

      - температура води винна буті не холодно - +40 ... + 53 градусів за Цельсієм;

      - насадка душу винна розсіюваті воду, щоб избежать травмуванню орхідеї.

После поливу душем нужно дати стекті надлишком води и ВИДАЛИТИ вологі краплі з пазух листів.

Лійкою полівається поверхня субстрату в горщики для орхідей, щоб вода не попала на саму рослину. Полив триває Доті, поки надлишок води НЕ проступити через дренажні отвори.

Обпріскування застосовують при поліві рослин, что ростуть без субстрату. Процедуру зволоження листків здійснюють вранці з пульверизатора, налаштованості на режим "туман".

Вібіраючі способ, як поліваті орхідеї, нужно пам'ятати головне правило: для рослини краще менше води, чем ее надлишок.

І візьміть Собі на замітку, что более рослин погибли від надмірного поливу, чем від пересіхання. Зробіть правильні Висновки и насолоджуйтеся своєю домашніх красуня!

Стаття написана за матеріалами сайту allflower.in.ua

 

Курси раціонального практичного садівництва

Створення саду - одне з найбільш вдячних занять на світлі. Хоч рослини і вимагають великої уваги, турботи і терпіння, але завжди винагороджують людини за вкладену працю. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати, як з маленького насіннячка з'являється паросток, як він набирається сил, розквітає, дає плоди. Кожне деревце, кущ, травинка - це окремий організм, тісно пов'язаний з навколишнім світом. Як і все живе, він має свої потребами, характером.

Садівникам, та й просто люблячим природу людям, потрібно враховувати всі ці особливості, щоб якомога краще доглядати за рослинами і забезпечувати їм комфортний розвиток. Спеціальні знання необхідні всім - від дачників, що бажають збільшити урожай фруктів на ділянці, до професійних ландшафтних дизайнерів і співробітників компаній, що працюють в сфері озеленення. Отримати багато нової інформації від досвідчених фахівців і набути практичних навичок допоможуть курси садівництва в Києві. На сайті детально описується програма курсів, дається інформація про викладачів, є розклад та інші важливі відомості. Навчання дозволить в короткі терміни отримати актуальні знання з обраними напрямками, завести корисні знайомства, розширити коло потенційних замовників, роботодавців і партнерів, підвищити свою професійну цінність.

Курси розділені на теоретичну (25 годин) і практичну (20 годин) частини. Теорія викладається вечорами в будні дні, двічі в тиждень. Практичні заняття проводяться по суботах. Такий формат дозволяє навчатися максимально ефективно, не відволікаючись від основної роботи. У програмі курсів висвітлюються базові питання різних видів землеробства, ґрунтознавства, агротехніки саду, розглядаються особливості плодових, декоративних рослин, газонів, альпійських гірок, троянд, виноградників, способи вирощування, розмноження, догляду за рослинами, боротьба з шкідниками і хворобами, вивчаються садові інструменти і матеріали, зачіпається безліч інших тем.

Відвідавши курси садівників в Києві, Ви отримаєте цілий комплекс сучасних знань і інструментів для того, щоб втілити в життя будь-які творчі ідеї. Вас чекають не нудні лекції з університетських підручників, а виключно живий досвід, новітні напрацювання та практичні поради від успішних майстрів своєї справи, експертів в області агротехніки, ландшафтного дизайну та садівничого бізнесу.

Сольовий баланс територій зрошення

На землях, де підйом рівня викликався, крім поширення гідродинамічного тиску з боку каналів, ще й інфільтрацією зрошувальних вод, потужність зони метаморфизации була значно більшою. Як правило, вона перевищувала 3 м, а на одній з дільниць склала 5 м. Лише в одному випадку потужність зони метаморфизации знизилася до 2,1, так як нижче суглинки змінювалися пісками.

Зазначені відмінності в потужності зони метаморфизации на різних ділянках, а також залежність потужності зони метаморфизации від величини підйому рівня в процесі зрошення, закономірні. На ділянках, що не зрошуваних, грунтові води, піднімаючись під впливом гідродинамічного тиску знизу, розчиняли містяться в грунтах зони аерації легко-і середньорозчинні солі. Метаморфизация хімічного складу виражалася тут у різкому збільшенні мінералізації верхнього фронтального шару піднімаються грунтових вод. Потужність зони метаморфизации зростала при цьому пропорційно підйому рівня, так як процес розчинення сповільнювався зі збільшенням концентрації проходить розчину внаслідок падіння градієнта концентрації в системі грунт - вода.

На ділянках, щорічно або в окремі роки зрошуваних, спільна участь в підйомі рівня гідродинамічного тиску знизу і інфільтрації зрошувальних вод зверху в значній мірі ускладнило описану схему метаморфизации верхнього шару. В умовах одного, рідше двох-трьох поливів і невеликими нормами зрошувальні води безпосередньо не потрапляли до ґрунтових або потрапляли в дуже незначній кількості. До ґрунтових вод при поливах надходили головним чином мінералізовані води капілярної зони за рахунок капілярного скидання. Цим пояснюється і те, що на зрошуваних ділянках в перші роки зрошення не відбулося опріснення верхніх шарів ґрунтових вод.

Спільні капілярний скидання і підйом під впливом гідродинамічного тиску знизу визначили на зрошуваних ділянках збільшення потужності зони метаморфизации. Аналіз графіків і таблиць зміни хімічного складу грунтових вод з глибиною показує, що і на ділянках зрошуваних, підйом рівня здійснювався переважно під впливом гідродинамічного тиску знизу. Це підтверджується більш високою мінералізацією верхніх фронтальних шарів ґрунтових вод. У табл. 3 наведені також отримані нами орієнтовні величини падіння мінералізації з глибиною в межах зони метаморфизации (градієнт концентрації солей у верхніх шарах грунтових вод). Для земель цілинних і богарних, градієнт концентрації солей виявився найбільш високим, змінюючись в широких межах від 3,2 до 11,2 г / л на 1 м. У середньому він склав 6,6 г / л на 1 м.

Найбільші значення (8,85 і 11,2 г / л на 1 м) були отримані на Сильнозасолені ділянках. На зрошуваних ділянках значення градієнта концентрації солей при такому ж порядку загальної мінералізації були набагато нижче і змінювалися від 0,61 до 4,75 г / л на 1 м. У середньому він склав тут 2,2 г / л на 1 м.

Найбільші значення в 3,36 і 4,75 г / л на 1 м були помічені на ділянках зрошуваною люцерни, де посилена транспарація, очевидно, викликала значне підвищення концентрацій солей, як в порових розчинах зони аерації, так і в верхньому шарі ґрунтових вод.

На дослідних ділянках, поряд з пошаровим випробуванням грунтових вод, вивчалися вологість і засоленість ґрунтів в зоні аерації.

Сіль Екстра - вигідність і необхідність

Сіль екстра - це незамінний хімічна сполука в промисловості. Даний вид солі може використовуватися як приправа в харчовій промисловості. Сьогодні мало хто уявляє сніданок, обід або вечерю, не посоливши їжу перед вживанням. У текстильній промисловості сіль екстра як хімреагентів використовується при обробці хутра та деяких видів шкур. Також ця хімічна сполука бере участь у виробництві таблетованій солі, яка використовується для відновлення іонообмінних зм'якшувати фільтрів для води. Сіль екстра буває двох видів: звичайна і йодована, яка більшою мірою використовується в харчовій промисловості.
Це хімічна сполука ставитися до найвищого класу кухонної солі. На, що є кілька різних причин: зручне використання, гарне розчинення у воді, а також інших видах рідини маючи невеликі кристали. Але головна властивість солі екстра в тому, що при її використанні в повній мірі відсутня осад, який в деяких випадках є у кам'яної солі.
На території України знаходяться дуже великі запаси солі, особливо це ставитися до східних регіонів. Існують навіть спеціальні ліковані шахти, в яких, дихаючи сіллю люди, лікують різного роду захворювання. Крім усього іншого сіль екстра є основою з видобутку корисних матеріалів, на зразок натрію і хлору, які одержують з допомогою електролізу в промислових умовах.
Сульфат калію - це значить хороший урожай


Сульфат калію - це одне з найвідоміших і популярніших калійних добрив. Все це тому, що дана хімічна сполука в своєму складі має більше 50% калію, а як відомо калій необхідний для нормального росту, а також розвитку рослин будь-якого роду. Більше того, сульфат калію не містить хлор в своїй будові хлору, до якого чутливі багато рослин, на зразок таких як: картопля, боби, горох. Тому сульфат калію можна вільно використовувати для захисту даного виду рослин і всіх інших без всякого роду побоювань.
Сульфат калію не просто захищає рослини, а й підвищує в них вміст природних цукрів і вітамінів, тому його використання не просто безпечно, а по-справжньому корисно. На сьогоднішній день сульфат калію - це одне з основних мінеральних добрив, які використовуються при вирощуванні в більшій мірі овочевих культур.
Якщо ви шукаєте сіль екстра або сульфат калію в нашому магазині, то ви обов'язково знайдете, але це не все, адже у нас найнижчі ціни на якісну продукцію.

 

Зберігаємо цибулини квітів правильно

Секретом красивого цвітіння будь-яких цибулинних квіткових культур є правильне зберігання при оптимальних умовах їх цибулин, кореневищ.

Найголовнішими факторами при зберіганні вважаються вологість і температура. Як правило, взимку посадковий матеріал слід тримати в прохолодному, вологому місці. Наприклад, в підвалі, погребі або на заскленому балконі. Але в останньому випадку зберігання, цибулини необхідно іноді обприскувати водою, адже вологість на заскленому балконі може залишатися недостатньою.

Цибулини при зберіганні в зимовий період поміщають в коробки (ящики), які закривають зверху мохом, потім присипають торфом, сухим піском.

Літній зберігання корнеклубней таких кольорів, як: гіацинти, крокуси і тюльпани полягає в їх своєчасному викопуванні і правильному зберіганні з оптимальною температурою, вологістю.

Лілії. Як правило, викопують цибулини лілій в середині вересня. Потім їх потрібно продезінфікувати в слабкому розчині будь-якого фунгіциду. Для цього цибулини опускаються туди на кілька хвилин. Після чого, їх розкладають на папері (бажано під навісом) і підсушують. Потім акуратно укладають рослини в ящики і пересипають сухою тирсою, торфом. Також можна використовувати мішечки з капрону.

Цибулини лілій зазвичай зберігають в погребах, підвалах. Але бажано десь раз на місяць ретельно перевіряти їх стан, щоб бракувати вчасно хворі цибулини.

Гладіолуси. Бульбоцибулини гладіолусів рекомендується викопувати в 3-й декаді вересня. Їх слід ретельно очистити від землі і зайвих коренів, відокремити діток. Дуже важливо для профілактики хвороб цибулини гладіолусів на півгодини опустити в розчин марганцівки, потім залишити в розчині карбофосу теж на півгодини, щоб їх не вражали різні шкідники.

Потім бульбоцибулини поміщають в надійні дерев'яні ящики або паперові пакети, зверху їх присипають сухим торфом і ставлять в зберігання в льох. Посадковий матеріал також щомісяця оглядають, всі хворі бульбоцибулини видаляють.

Гіацинти. Для викопування гіацинтів найкращим часом вважається кінець червня або початок липня. Все викопані цибулини важливо добре очистити від залишків листя, землі, промити і висушити. Потім матеріал впорядкувати і залишити на зберігання в дерев'яних ящиках або картонних коробках. Важливо пам'ятати, що перші 2 місяці гіацинти слід зберігати в досить теплому і одночасно сухому приміщенні з оптимальною температурою + 25-26 ° С. У спекотні дні їх можна залишати в сараї або на терасі, а в холодні дні цибулини гіацинтів можна залишати на кухні або в іншому приміщенні, що опалюється. Потім 18-20 днів цибулини гіацинтів зберігають при температурі + 17 ° С. До речі, щоб цибулини не пересохли, вологість повітря потрібно підтримувати на рівні 50-60%.

Тюльпани. Цибулини тюльпанів викопують в кінці червня-початку другої декади липня. Як і в попередніх випадках, цибулини відмивають від землі, потім відділяють стару цибулину, залишки листя. Добре вимиті цибулини просушують протягом декількох годин, причому, бажано робити це під навісом.

Відсортований матеріал обережно розкладають в заздалегідь підготовлені ящики і ставлять в сарай. Також їх можна залишити на терасі. Ящик, в який відклали діток, зверху надійно закривають поліетиленовою плівкою, в ній роблять кілька дірок, які будуть сприяти видаленню надлишку вологи.

Якщо дотримуватися всі наведені рекомендації по зберіганню різних цибулинних рослин, то можна забезпечити їм пишне цвітіння в подальшому. Якщо ж Ви тільки збираєтеся почати вирощувати ці квіти, замовити посадковий матеріал можна тут, і після сезону викопування Вам вишлють цибулини зазначених квітів.

Среднерусские бджоли: початок бджільництва

Якщо ви хочете стати бджолярем-любителем або тим більше професіоналом, вам знадобляться відповідні знання. Сьогодні, отримати необхідну інформацію досить легко, проте, серед безлічі оповідань і відео про бджільництво, багато неясного.

В першу чергу, новачок стикається з новою термінологією, що уповільнює можливості швидко адаптуватися і відкрити власну справу. Отже, з чого ж почати? Перш за все, необхідно закупити відповідний костюм, який буде захищати від комах.

Спеціальна лицьова сітка і комбінезон із щільної тканини будуть хорошим захистом від укусів бджіл. Також знадобляться рукавички, з гумкою на зап'ясті і відповідна взуття. Щоб додатково убезпечити себе від комах, доведеться заправляти штани в шкарпетки, щоб уникнути укусів. Такий спеціальний костюм дозволить вам без особливого страху підходити до вуликів.

Звичайно, одного тільки костюма недостатньо, щоб стати бджолярем. Також необхідно закупити певну кількість вуликів і бджолопакетів. Бджолопакетів називають молоде покоління бджіл, яке знаходиться на стадії личинок. Вилупившись, вони зможуть приєднатися до дорослих особин і приносити мед. Звичайно, для цього знадобиться, щоб сім'я прийняла їх.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, кращий вибір - бджоли середньо. Цей вид комах відрізняється простотою в догляді і хорошими показниками у видобутку меду. Даний вид відрізняється хорошою живучістю і прекрасно підходить для розведення в наших широтах. Коли відбувається різке похолодання і особини не встигають дістатися до вулика, вони завмирають, але при поліпшенні погоди - відігріваються і спокійно повертаються до сім'ї. Така здатність дуже важлива на початку весни, коли тепле сонце швидко сменівается різкими заморозками і дощовою погодою.

Якщо ви хочете забезпечити медом свою сім'ю, то досить одного-двох вуликів. Для серйозного бізнесу знадобиться хоча б пару десятків бджолиних сімей. Не слід боятися відповідальності, головне: бути підготовленим. Пам'ятайте, що бджоли можуть хворіти. Також доведеться стежити за вуликами, щоб в них не заводилися паразити.

Крім усього іншого, слід враховувати, що кількість меду, яке бджоли можуть зібрати, безпосередньо залежить від того, в якій місцевості розташовані вулики. Досвідчені бджолярі спеціально перевозять вулики з поля на поле, щоб ті могли запилювати квіти і приносити мед. Мед слід періодично викачувати, оскільки якщо стільники будуть сповнені, бджоли не будуть працювати, отже, ви будете втрачати частину врожаю.

Користь і рецепт соснового меду. Властивості соснового меду

Сосновий мед - це корисний і смачний продукт. Він володіє такими властивостями: болезаспокійливе, сечогінну, жовчогінну, відхаркувальну, а також протимікробну дію. Також його застосовують як засіб для очищення крові від хвороб верхніх дихальних шляхів і при порушенні обміну речовин. Цей мед незамінний при лікуванні туберкульозу, бронхіальної астми, шлунково-кишкового тракту, це чудове болезаспокійливу, відхаркувальну засіб. Також сосновий мед - це джерело енергії і бадьорості для людського організму.

Всім відомо, наскільки для здоров'я корисні прогулянки по сосновим лісам, особливо вони корисні у весняний час, коли цвіте сосна. Ефірні масла, мінерали, смоли, дубильні речовини, вітаміни - ось неповний список тих цінних речовин, які містяться в сосновому меді.

Робиться такий мед із соснових бруньок, які збираються на початку весни - березні або квітні. Для того, щоб створити сосновий мед, необхідно дотримуватися певної технології рецепта:

   1. Необхідно взяти один стакан соснових бруньок і залити їх двома склянками холодної води.

   2. На маленькому вогні довести до кипіння і кип'ятити хвилин двадцять.

   3. Потім треба долити кип'ячену воду до початкового об'єму і процідити.

   4. Додати дві склянки цукру і знову на невеликому вогні довести до кипіння.

   5. Сироп, який вийде - і є сосновий мед.

   6. На завершення необхідно перелити мед в скляну банку і зберігати його в холодильнику.

Сосновим медом лікуватися можна і дорослим, і дітям. Крім лікування певних хвороб, таких як ангіна, застуда, бронхіт, грип, захворювання шлунково-кишкового тракту, цей мед використовують і як засіб для профілактики онкологічних хвороб, використовують як імуномодулюючий засіб (особливо восени та взимку, коли ризик простудних захворювань істотно зростає). Також лікарі радять купити сосновий мед і приймати при занадто низькому гемоглобіні. Детальніше про це можна дізнатися на сайті ylik.ru.
При лікуванні дорослим необхідно вживати по одній столовій ложці соснового меду три рази в день за 30 хв до їди, дітям замість столової ложки треба з'їдати десертну. Як профілактичний засіб дорослим такий мед необхідно приймати в такому ж дозуванні, як і для лікування, а дітям необхідно цю норму знизити до однієї чайної ложки за один прийом.
Міцного здоров'я вам! І нехай таке солодке і корисне ліки, як сосновий мед, ви вживали лише в профілактичних цілях!

Средства для уничтожения водорослей в аквариуме

У догляді за домашнім акваріумом кожен акваріуміст повинен прагнути запобігти появі водоростей. Адже бактерії, які називаються водоростями, можуть кардинально змінити хімічний і біологічний склад акваріумний води, що може призвести до незворотних наслідків для риб, креветок, коралів і інших мешканців акваріуму. Але, як би ви не намагалися не допустити появи бурих, зелених або синьо-зелених водоростей, вони раз у раз дають про себе знати на стінках акваріума, на листках рослин і в інших місцях.

Боротьба з водоростями в акваріумі - справа дуже непроста, але необхідне заради здоров'я всіх його мешканців. Існує безліч способів, як позбутися від бактерій, але для більшого ефекту використовувати їх краще в комплексі.

Механічний метод

Якщо не позбутися, то зменшити кількість водоростей допомагають звичайні маніпуляції по догляду за акваріумом:

      - очищення аквариумного скла;

      - видалення нальоту водоростей з листя рослин;

      - розпушення грунту.

Проробляти ці прості речі необхідно регулярно, раз на тиждень. До механічних способів відноситься так само і тимчасове затемнення акваріума, яке обмежує надходження сонячних променів до водоростей, які розвиваються за рахунок процесу фотосинтезу. Відсутність сонця деякий час має призупинити і вбити мікроорганізми.

Біологічний метод

Якщо використовувати цей метод індивідуально, то він часто виявляється неефективним. Полягає він в заселенні акваріума спеціальними рибками-ворослеедамі. В середньому таких риб налічується трохи більше 30 видів. Ви не повірите, але зграя звичайних моллинезий, якщо їх не підгодовувати, може прекрасно зішкребти водорості зі стінок прісноводного акваріума. Але інтенсивність розростання водоростей дуже часто переважає над швидкістю з поїдання рибками.

Хімічний метод

Найбільш ефективний метод - використання хімічних засобів для боротьби з водоростями. Особливо актуальний він в морських акваріумах, де необхідно ретельно стежити за хімічним складом води. Тільки ось саме у випадку з домашнім морем категорично забороняється позбавлятися від паразитів за допомогою підручній хімії типу «Білизни», перекису водню та інших хитрощів, придуманих людиною ще до того, як в світі акваріумістики з'явилися спеціально створені для цього кошти. Такі препарати можуть мати антисептичну основу, іноді можуть знадобитися і антибіотики. Але купувати їх на свій розсуд досить небезпечно. Краще опишіть свою проблему консультанту магазину акваріумістики, і він порадить препарат, який надасть найбільш відчутний ефект.

Поливальний інвентар для дачної ділянки

Правильний догляд за рослинами на дачній або садовій ділянці є запорукою їх тривалого життя, гарного цвітіння, а в результаті - повноцінного врожаю. Саме тому полив для рослин грає важливу роль, адже він живить рослини необхідною вологою, тому повинен бути своєчасним і постійним. Кожен господар своєї ділянки, яка піклується про зростання і розвитку рослин, в обов'язковому порядку повинен забезпечити їх полив. Якщо обходитися звичайним відром або лійкою, то домогтися успіху в цій справі буде не так-то легко, адже якщо оцінити площу дачної ділянки, а також потреба у волозі кожної рослини, особливо дерев, можна витратити багато часу і сил. В такому випадку вірним помічником на шляху до повноцінного поливу стане набір для поливу, або система поливу, в який входять садові шланги. Вони забезпечать необхідну кількість води для всіх рослин, а також полегшать її доставку. Цей нюанс особливо важливий в спекотне літо, і про це повинен пам'ятати кожен власник дачної ділянки.

При виборі садового шланга актуальною є проблема відповідності цього інструментарію конкретних умов. Сьогодні в асортименті інвентарю для поливання є моделі зі спеціальним покриттям, що забезпечує легке ковзання по всій території саду або присадибної ділянки і не допускає згинання та перекручування шланга. У поливальному інвентарі зазвичай містяться такі компоненти, як садовий обприскувач, лійка та інше обладнання, яке гарантуватиме бездоганне зрошення Вашому присадибній ділянці. Наявність в такому наборі поливальних шлангів з різними коннекторами здатне задовольнити різні вимоги садівників. Спеціальні муфти та перехідники для поливальних шлангів забезпечать безперебійну роботу всієї системи поливу. Садовий розпилювач сприяє легкої організації необхідного рівня вологості на ділянці. Що стосується джерела води, то їм може бути ємність з водою, піднята на висоту 0,5 метрів і вище, або система водопроводу на садовій ділянці.

При виборі садового інвентарю необхідно, в першу чергу, звертати увагу на ім'я виробника і довіряти тільки брендам, зарекомендували себе на ринку садового інвентарю та іншої продукції для саду та дачних ділянок. Таким чином, Ви забезпечите собі комфорт і зможете бути впевнені, що якість інвентарю Вас не підведе, і він буде служити довгі роки.

Набори для крапельного поливу легко збираються і підключаються, таким чином, вони економлять Ваші сили і час, а значить, є незамінними помічниками в саду.

Боротьба з бур'янами

 

Боротьба з бур'янами

Гербіциди в системі заходів по боротьбі з бур'янами повинні розглядатися як додатковий засіб, так як 60% з них, навіть при строгому дотриманні технології внесення, не досягають об'єктів пригнічення і вражають не тільки бур'яни, а й багато інших корисних живих організмів.

За способом дії гербіциди бувають неселективні, що знищують всі рослини на ділянці, і селективні, не впливають на культурні рослини, а діють негативно тільки на бур'яни.

Гербіциди бувають контактного і системного дії. Перші діють на ті частини рослин, на які вони потрапляють, а другі проникають в рослину через листя або коріння, пересуваються по судинній системі і викликають отруєння надземних і підземних органів. Використання того чи іншого виду цих коштів завжди обумовлено особливостями грунту, пори року і культури, що вирощується. Однак, тільки комплексне використання з іншими засобами може надати найбільшого ефекту, так як знищуючи паразитні рослини на полі, треба надати захист культурних рослин, вирощуваних і підвищити їх силу і стійкість до отрути.

Для забезпечення високого врожаю використовуються також стимулятори росту, так як орні землі України, в цілому, характеризуються низьким рівнем запасів поживних речовин, необхідних рослинам. Застосування стимуляторів росту нового покоління (PHCs), які являють собою комбінацію фітогормонів і гумінових кислот (Н), дозволяє зменшити обсяг хімічних добрив і засобів захисту рослин, економить кошти і працю, вкладені у виробництво і підвищує біологічні характеристики родючості грунту.

Регулятори росту рослин, які дають можливість контролювати їх зростання і розвиток, а також популярні в сільському господарстві. Регулятори росту - це низькомолекулярні органічні речовини, вироблятися рослинами і мають регуляторні функції.

Постачанням хімічних препаратів для захисту рослин займаються всесвітньо компанії "Сігента", "БАСФ", "Дюпон", "Байєр" та інші. На сьогодні широкою популярністю відзначаються такі препарати як "Дуал", "Прометрин", "Зенкор", а також "Поаст", "Раундал", "Бенатал" та інші. Всього для боротьби з бур'янами використовується близько 150 препаратів.

Купити гербіциди, стимулятори або регулятори росту рослин вигідно в інтернет-магазинах, так як, крім нижчої ринкової ціни, гарантія, що товар буде якісним і безпечним і доставлять його вчасно.

Гібридні орхідеї

Прийнято вважати, що орхідея - це дуже примхлива рослина, яке гине, варто тільки умовами її утримання трохи змінитися. І це довгий час було правдою. Однак зараз виведені багато гібриди орхідей, які менш вибагливі і можуть успішно рости і цвісти практично на будь-якому підвіконні.

Незважаючи на те, що сімейство орхідних досить молоде, класифікувати його практично неможливо. Це обумовлено тим, що практично всі квіткові рослини цього сімейства легко утворюють гібриди, деякі з яких також успішно дають потомство. Якщо до початку другого тисячоліття можна було нарахувати близько 200 тисяч видів, то зараз ця цифра значно збільшилася.

У країнах СНД особливу популярність отримав Фаленопсис, але також в останні роки велику популярність знову набирають такі види, як Вуйлстекеара, Буррагеара і Леліокаттлея. Давайте розберемося, який кожному з цих гібридів необхідний догляд.

Рід Вуйлстекеар зареєстрований ще в далекому 1911 році, це був перший межродовой гібрид орхідей. Однак в продаж вони практично не надходили, а якщо і надходили, то під назвою Камбрія. Насправді, Камбрія є всього лише грекс Вуйлстекеари. Але маркетологи хотіли продати більше, а рослини зі складними іменами завжди продавалися гірше.

Ланцевидні м'ясисті темно-зелене листя обрамляють невисокі квітконоси, на яких можна знайти безліч квіток. Самі квіти досягають до 10 см в діаметрі, в теплу пору можуть виділяти досить сильний аромат. Часто перші квіти відрізняються від наступних. Ідеальна річна температура повинна триматися на рівні 20-22 градусів, зимова - 16-18. Вночі бажано знижувати температуру на 5-6 градусів. Влітку це можна здійснити за допомогою провітрювання. Зростає на субстраті для орхідей, поливається в міру висихання шматочків кори.

Буррагеара трохи молодше Вуйлсткеари, і догляд за нею практично не відрізняється. Та ж температура, та ж частота поливу, той же субстрат. Єдине, чим відрізняється дана орхідея, так це час цвітіння. Як правило, у Буррагеари воно в 2-3 рази довше.

Якщо дві попередні орхідеї можна зустріти досить часто, то Леліокаттлея є справжньою рідкістю серед домашніх орхідей. Єдині відмінності в догляді: температура вище на 2-3 градуси, прямі сонячні промені протягом половини дня і більш частий полив.

Як впливає надмірно висока температура на виноград?

Негативний вплив на виноградні кущі надає повітря, який прогрівається до + 35 ° С і вище! Це викликає гнітючу фотосінтезную активність, а при температурі з показниками в + 42 ° С з'являються опіки на листках виноградної лози, внаслідок чого вони опадають, а уражені плоди стають плямистого кольору. Якість врожаю різко падає! Найчастіше таке явища ви можете помітити саме в середній Азії, а так само в районі Закавказзя. На півдні Росії такі умови так само можуть виникнути.

Оптимальна вологість грунту для виноградника є показник в 55-60% від ППВ. Варто зазначити, що відносна вологість повітря не повинна перевищити 70%. Таким чином, виводиться оптимальний симбіоз і умови: в шарі 30-80 см. Грунт повинен бути досить вологою при відносно сухій погоді. Якщо ж трапляється різка посуха (ґрунтова), то слабшає зростання листя, а так же пагонів виноградних кущів. Сильно коротшають міжвузля, а ягоди залишаються розміром з горох. Смакові якості таких плодів помітно погіршуються. Особливо важливий полив винограду навесні і влітку в посушливу погоду.

У разі велич вологи починає формуватися пухка структура всіх тканин, спостерігається сильне зростання виноградних пагонів, за термінами затримується дозрівання ягід і лози. Повністю всі тканини рослини втрачають рівень захисту від шкідливих впливів і несприятливих умов. В першу чергу це стосується заморозків і різних хвороб. У плодах підвищується вміст кислот органічного походження, знижує цукристість, погіршуються смакові якості.

Якщо ви збираєтеся вирощувати ці ягоди, то повинні знати як доглядати за виноградом і запам'ятати золоте правило - це рослина дуже вимогливо в плані вологості грунту, особливо в початковий період його вегетації. Так само вологість грунту повинна дотримуватися на 100% під час дозрівання плодів. Негативно позначаються на розвитку винограду різкі коливання показників вологості, які в свою чергу можуть викликати пригнічення росту, а також розвиток таких захворювань як оїдіум.

В цілому, виноград - це посухостійка рослина, що можна помітити по його дуже потужній кореневій системі. Якраз вона споживає вологу в достатній кількості з найглибших шарів грунту. Зона виростання такого рослини може бути без присутності зрошення при наявності показників вологості в 300-400 мм за рік. Якщо ж показники менше оптимального, то обов'язково потрібно продумати систему поливу. Особливо це стосується піщаних, глибоко дренованих і щебенчатой грунтів.

Особливості вибору рослинності для саду

Наступ весни кожен садівник очікує з особливим нетерпінням, так як з цього моменту настає справжнє пробудження його саду. Особливо це стосується тих любителів рослинності, які мають свою дачу і земельну ділянку. Весняне пробудження приводить їх на свою землю для залицяння за нею і насолоди результатами своєї роботи. Для комфортного проведення часу на своїй заміській ділянці рекомендується купити oursson - техніку, що дозволяє значно спростити і прискорити процес приготування їжі.

Безумовно, доглядати за грядками є непростим завданням, яку можна поєднати з вирощуванням власного саду з плодовими або декоративними деревами. Оптимальним часом для посадки саджанців виступає весна і осінь. Щоб ваш сад міг порадувати хорошим урожаєм, до купівлі посадкового матеріалу слід поставитися досить серйозно. Вибираючи відповідні саджанці, слід звернути увагу на одно- і дворічні рослини, які здатні демонструвати хорошу приживлюваність. При цьому не варто робити їх покупку в сумнівних місцях, а краще відвідати розплідники, що дозволить бути впевненими в якості і сорті саджанців.

У процесі придбання слід обов'язково запитати документи, які підтвердять сортову справжність рослин. При цьому на кожному пучку саджанців повинна бути прикріплена етикетка, яка вкаже на їх якісні характеристики. Ознайомившись з документами, слід перейти до огляду самих рослин. Oursson в Мінську здатна забезпечити любителів рослин побутовою технікою, яка дозволить в процесі приготування їжі зберегти її корисні властивості. Будь-саджанець обов'язково повинен виглядати свіжим і чистим. Не варто купувати підв'ялі до стану легкої засушенности деревця. Разом з тим, на їхньому тілі не повинно бути слідів від шкідників і ознак хвороб.

При продажу саджанців з відкритими корінням слід приділити цьому питанню особливу увагу. Можливо не варто робити покупку швидкими темпами, а краще тимчасово зробити перерву, для чого рекомендується скористатися можливостями побутової техніки oursson, доступною для всіх користувачів мережі. Коренева частина рослини повинна бути цілою. Як правило, коріння поміщають в глиняний ємність, щоб глина шляхом прилипання до корінцях попередила їх висихання. Особливість коренів полягає в тому, що вони не володіють захистом від висихання і при знаходженні на відкритому повітрі, де на них діє вітер і сонце, швидко сохнуть. В результаті така рослина ризикує не взятися.

Особливості вибір рослинності для саду

Багато тисячоліть людство стикалося з проблемою зберігання рідин. Так і сьогодні можна де-небудь в древніх розкопках знайти залишки стародавньої вази, яка має абсолютно неймовірну форму. Однак фарфор, скло, глина та інші подібні матеріали не є довговічними, а тому не можна сказати, що за всі ці роки проблема була вирішена.

Напевно, найближче до вирішення одвічної проблеми ми підійшли тільки зараз, коли з'явилися ємності для води пластикові. Даний матеріал зовсім не рятує воду від її корисних якостей, і надовго залишає її придатною для вживання. Використання полімерів для створення такої тари виявилося просто-таки революційним, адже разом з першою, зважилася і друга головна "водна" проблема - тепер в процесі доставки навіть при будь-якому механічному пошкодженні, пляшка не пропускає воду. На відміну від скляних пляшок, які щодня на будь-якому складі б'ються десятками, пластикова пляшка міцніша і не вимагає заміни довгий час.

Однак, незважаючи на їх позитивні якості, не можна сказати, що вироби з поліетилену та інших полімерів були моментально прийняті на «ура» - хтось заявляв про негативні характеристики цього матеріалу, а хтось і зовсім говорив про те, що такі тари безперспективні , пророкуючи їм швидку смерть. Однак сьогодні функціональні характеристики цих виробів оцінені по достоїнству. Більш того, ємності пластикові стають дедалі популярнішими з кожним днем, і все частіше ми можемо побачити вироби з цих універсальних матеріалів на полицях магазинів, на складах, в будинках, офісах і багатьох інших місцях.

Сьогодні пластикові бочки обсягами до 20000 літрів використовуються не тільки в хімічній, а й навіть в харчовій промисловості, завдяки чому можна сміливо говорити про те, що матеріал безпечний для здоров'я, адже він допущений навіть у святая святих. Вчені розробляють все більшу кількість ємностей, які дозволяють надовго зберегти корисні властивості води, також з кожним роком завдяки впровадженню нових технологій виробництва ціна на такі вироби стає все більш доступною.

Таким чином, вирішивши купити пластикові ємності для зберігання води та інших рідин, ви зможете убезпечити себе від багатьох проблем. Крім того, сьогодні досить широкий вибір тари з додатковими якостями: підвищена міцність, прозорість або наборот непрозорість, стійкість до тих чи інших типів зовнішніх впливів. Це ще більше розширює сферу застосування таких ємностей, роблячи їх максимально функціональними і зручними.

Польові квіти

Живі рослини в наш суворий час урбанізації і нескінченного робочого дня є тим нагадуванням про чистої свіжої природному середовищі, яке не може не надихати. І не так уже й важливо - чи живе цей відгомін щастя в квітковому горщику в вашому офісі або підноситься в якості сюрпризу у вигляді ароматного букета - завдання свою він виконає. Як приємно було б отримувати такий поларок кожен день! Удар по гаманцю? А що якщо...

Як придбати квіти недорого або навіть безкоштовно? Звичайно, відправитися на природу! Так, кинути все і вирватися із задушливого міста! Як то кажуть, якщо гора не йде .. В цьому випадку часові та фінансові витрати залежать від того, наскільки далеко Ви забралися в кам'яні джунглі.

Польові, лісові або лугові квіти лише на перший погляд прості і невигадливі. Вони не володіють химерними формами, їх краса тонше і вишуканіше. Зворушливі суцвіття привертають до себе увагу неповторним, ніжним ароматом.

Букети з ромашки, мальви, волошки, дзвіночка, чебрецю, розбавлені запашної м'ятою або гіркою полином, нескладно скласти самим. При цьому досить вибратися за місто. У лісі або полі Ви без праці відшукаєте ці квіти, і у Вас в руках опиниться композиція в стилі фолк. Ви не тільки зможете порадувати свою дівчину, маму, сестру чудовими квітами, а й отримаєте насолоду від заміської прогулянки.

Польові трави і квіти прийнято вважати атрибутами шанованого в Росії свята - Трійці. А нареченої на Русі отримували в подарунок букети, які згідно з повір'ями повинні були відганяти від молодят темні сили і захищати нову сім'ю.

Якщо Ви не можете викроїти час, щоб самому вибратися в ліс або на луг, то можна зазирнути на сайт і замовити у флориста композицію з сезонних польових рослин. Навесні бал правлять первоцвіти: витончені дикі тюльпани, елегантні конвалії, милі проліски. Трохи пізніше з'являються кульбаби і примули. А літо дарує різнобарв'я незабудок, ромашок, волошок. Чарівні букети привнесуть затишок і спокій в Ваш будинок або офіс.

Незвичайна ніжність, свіжість і природна краса лугових рослин ідеально підходить для створення весільних композицій. Органічно будуть виглядати в букеті нареченої польові квіти. Недорого, але при цьому витончено і зі смаком. Скромні суцвіття підкреслять безневинний образ юної нареченої. Білі конвалії сподобаються романтичним натурам, а веселі ромашки і волошки додадуть чарівності безпосереднім, сміхотливим дівчатам.

Композиції з лісових і лугових рослин не перевантажують деталями, щоб не вбити їх природну красу. Яскраві життєрадісні суцвіття гарні самі по собі. В якості підставки підійдуть просторі вази з прозорого скла округлих або прямих форм. Коштують такі букети досить довго, потрібно лише вчасно міняти воду і видаляти зів'ялі екземпляри.

Підносячи польові квіти, ми зізнаємося в найщиріших, добрих почуттях. Обдаровуваний оцінить Ваш жест по достоїнству. Навряд чи знайдеться людина, яка залишиться байдужою до такої

Жимолость. Вирощування з насіння

Жимолость це вид чагарнику. Заготівля насіння проводиться з стиглих ягід. Посів здійснюється відразу після збору, або восени або на початку весни. Насіння жимолості дрібні, тому краще розчавити стиглі ягоди на туалетному папері і підсушити в приміщенні, так легше відокремити потрібну кількість посівного матеріалу. В одній ягоді міститься 5 - 18 насіння, котрі мають потреби в стратифікації до 2-річного терміну зберігання. Сходи з'являються на 20-22 день після висадки при температурі 22 - 25 `C.

Маловідомий приємний факт - вирощування жимолості таким способом, це виведення своїми руками нового сорту, так як насіння є продуктом природному гібридизації і не зберігають в собі ознаки маточного (вихідного) сорти. Виростивши і зберігши кілька кущів для подальшого розмноження живцюванням або розподілом, садівник може назвати сорт своїм ім'ям і дати початок селекції в своєму дачному кооперативі і далі, охоплюючи регіон проживання або можна зробити і доставка квітів буде здійснена прямо до вас на дачу.

Для посіву насіння використовується звичайна садова земля, яку рекомендується пролити рожевим розчином марганцівки для знешкодження від паразитів або фасований оброблений грунт з садового магазину. Залежно від цілей, обсягів і місця подальшого вирощування кущів, посів проводиться в контейнери, пластикові стаканчики, керамічні горщики або посівні садові ящики. Всі ємності повинні мати нижні зливні отвори, інакше коріння рослин зопріють і згниють.

Висота шару грунту в розсадниках повинна бути не менше 6 см, насіння прикопують на глибину не більше 1 см. Формування і розвиток коренів у жимолості відбувається швидше надземної частини рослини, тому прикопувати насіння глибоко не слід.

Відмінності при посіві в різні періоди:

       - Літній посів насіння (кінець червня - липень) найпродуктивніший, на початку серпня вже «заколосяться» повноцінні паростки, які до осені встигають зміцніти і благополучно переносять зиму під звичайним укриттям або в теплиці. Дружне плодоношення настає вже на третій рік. До появи сходів, потрібно щоденний полив.

       - Осінній посів (кінець жовтня - листопад). Контейнери з висадженими насінням залишають на зиму в природних вуличних умовах, під снігом. Ранньою весною, ящики переносять в теплицю або накривають під плівку. До появи і зміцнення паростків необхідний регулярний полив.

       - Весняний посів насіння (з початку березня до початку квітня) зажадає додаткового догляду і часу. Вирощування здійснюється в теплиці або плівковому окремому розсаднику протягом першого року розвитку. Початкова технологія посіву не відрізняється від літнього висіву, але зміцнення сходів відбувається повільніше і може розтягнутися на місяць. Краще проростити насіння у вологому марлі перед посівом в ящики. З появою 2-х пар листків на паростках, проводиться пікіровка за схемою 5 х 5 см. Регулярний полив не потрібно, тільки в міру потреби. Навесні, на другий рік життя, рослини пересаджують за схемою 20 х 20 см або рядами у відкритий грунт. Перший дружний урожай ягід з'явиться на 4 рік, після плодоношення потрібно зробити відбір кращих сортів і восени, розсадити на постійне місце для формування подальшої селекції жимолості.

Ручний розпилювач - помічник в захисті дачної ділянки від шкідників

Садівники дорожать своїми ділянками: то, що нерідко починається як хобі, поступово стає джерелом овочів і фруктів для всієї родини. Відповідно, дачнику вкрай необхідно стежити за своїми рослинами і берегти їх від комах-шкідників. У більшості випадків цього домагаються використанням хімікатів, для ефективного розподілу яких необхідно спеціальний пристрій. На розпилювач ціна зазвичай встановлена в магазинах розумна, а користь його неоціненна. Зручний і легкий, він вже давно став одним з найбільш затребуваних знарядь боротьби з небажаними «гостями» в садах.

Виробники пропонують десятки варіантів пристосувань. Одні комплектуються ємностями для розведення хімікатів, а інші - ні, і тару з шлангом доводиться докуповувати. Контролювати натиск струменя, щоб економити розчин, дозволяють саме пристрої першого типу.

А ось воздуходув, влаштований за принципом помпи, розрахований на значний обсяг рідини, якої вистачить для розпилення чи не на всі наявні рослини. Для роботи на великих ділянках знадобиться пристрій з ємністю об'ємом не менше десяти літрів.

Вибираємо розпилювач для своєї ділянки

Сучасні ручні розпилювачі класифікують на:

     - пристрої для невеликих садів (обсяг - до 7 літрів);

     - агрегати для солідних ділянок (обсяг - до 20 літрів), наприклад, ранцеві;

     - розпилювачі з електродвигуном, які підійдуть для використання навіть на плантаціях.

Останні найбільш зручні в експлуатації: у них немає ручних насосів, і вам досить натискати на кнопку. При цьому на такі розпилювачі ціни встановлені цілком помірні.

Перед покупкою оціните не тільки площа ділянки, але і свої фінансові можливості. Тільки потім вже вирішуйте, чому віддати перевагу, - найпростішого пристрою, Повітродуви або ж розпилювача, сконструйованому за останнім словом техніки. При цьому враховуйте, що недорогий агрегат не продемонструє надможливостей, але з основними завданнями буде справлятися не гірше, ніж його «побратим» з електродвигуном.

Застосовуючи ручний розпилювач, пам'ятайте про свою безпеку. Працюйте неодмінно в рукавичках, респіраторі і шапочці.

Після кожного використання агрегату не забувайте ретельно промити його проточною водою. Слідуючи нехитрим рекомендаціям, ви зможете довго експлуатувати пристрій, щоб повноцінно піклуватися про рослини на своїй ділянці.

Капустянка - як боротися?

Мене звуть Федір Петрович, я військовий пенсіонер, нині - просто городник і садівник, і хочу розповісти Вам, як я впорався з підземними шкідниками на своїй садовій ділянці. Коли я вийшов на пенсію, вийшов рано, - швидко постало питання, чим займатися далі, щоб і мені нудно не було, і користь для сім'ї була. Народився я в селі, землеробство люблю - вибір був зроблений на користь садово-городньої ділянки. Спочатку все начебто починалося непогано, гарне місце, родюча земля - але коштувало обробити і посадити різні рослини, як почалася нескінченна боротьба з шкідниками. Грядки з морквою, буряком, редискою, іншими овочами були у всіх напрямках зриті ходами медведок. Шкодили капустянки, підгризаючи коріння і стебла за все, що було посаджено на городі, підриваючи землю, рослини гнилі і гинули.

У далекому дитинстві в селі ми боролися з капустянка та іншими підземними шкідниками народними методами - заливали ходи водою, влаштовували всякі "пастки" з гноєм, інші приманки, - але це все допомагало дуже ненадовго і забирало багато сил і часу, капустянки поверталися знову і знову і рили свої нові підземні ходи, адже розмножуються вони надзвичайно швидко. Я швидко зрозумів, що така боротьба з капустянка дуже втомлює і абсолютно марна і став шукати більш ефективні сучасні методи. Капустянка - як боротися? Спочатку задумався про хімії, отрутохімікатів у продажу багато - відрадили, шкідливо і теж не дуже дієво, надовго не допомагає. Як люди борються з капустянка? Одна нова знайома, якій теж доводилося боротися з капустянка порадила купити Антикріт. Я дуже зацікавився, навіть здивувався - капустянки в назві не згадуються, і раніше про нього ніколи нічого не чув - з'ясувалося, що це досить простий і порівняно недорогий сучасний прилад, що працює на батарейках, який відлякує шкідників від ділянки, використовуючи ультразвукові коливання, які добре поширюються в шарі землі і дуже неприємні для медведок і інших підземних шкідників рослин. Вирішив спробувати, і купити Антикріт. Виявилося дуже зручно - Антикріт не вимагає догляду, достатньо увіткнути його в землю в потрібному місці і включити. Антикрот надійний, герметичний, не іржавіє, комплекту батарей цілком вистачає на весь городній сезон. Нескінченна боротьба з капустянка для мене особисто припинилася, її взяв на себе Антикріт, мені залишилися тільки приємні заняття - доглядати за врожаєм і вчасно його збирати. Дуже задоволений і в свою чергу теж рекомендую і раджу всім купити Антикріт, він того вартий.

Автор: Федір Петрович Нечаєв.

Як правильно зберігати сухофрукти?

Сухофрукти є дуже корисним продуктом, в якому міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів. У багатьох людей виникає питання, як правильно зберігати сухофрукти для того, щоб вони всю зиму радували свіжістю і зберегли корисні властивості. Це стосується не тільки споживачів, але і багатьох бізнесменів, які закуповують продукти оптом.

Як правильно зберігати сухофрукти

Звичайно перша і головна умова успішного довгострокового зберігання - купити продукт свіжий, правильно виготовлений. Порушення в технології сушіння фруктів можуть привести до швидкої псування продукту. Неправильно висушені фрукти неприємно пахнуть або не мають запаху взагалі, їх колір бляклий, смак не яскраво виражений. Щоб уникнути неприємної покупки, вибирайте надійних постачальників і перевірені пункти продажів.

Сухофрукти повинні бути добре висушеними і зберігатися в провітрюваному приміщенні. Їх необхідно упаковувати в дерев'яні ящики або в щільні мішки з натурального волокна. Також, для зберігання використовують пакети з поліетилену і целофану, скляні банки з герметичною кришкою

Дуже важливо звернути увагу на те, в якому стані знаходяться сухофрукти. Вони повинні бути цілими і не пошкоджені комахами. Дуже небезпечними для сухофруктів є африканські гусениці, так як вони не тільки забруднюють фрукти своїми отруйними виділеннями, а й пожирають їх.

Якщо вживати сухофрукти, такі як: яблука, курага, чорнослив, інжир або родзинки в яких завелася гусениця, можна заробити нетравлення шлунка. Регулярно необхідно оглядати і провітрювати їх, щоб вони не пліснявіли.

Якщо ви зберігаєте свої плоди в сирому і погано провітрюваному приміщенні, то вони можуть скиснути або покритися пліснявою. Для того, щоб цього уникнути, їх необхідно регулярно провітрювати на свіжому повітрі.

Якщо у вас немає сухого провітрюється, зберігайте сухофрукти в скляній банці з герметичною кришкою. Поверхня кришки необхідно з внутрішньої сторони обробити спиртом. Далі спирт необхідно підпалити і швидко закупорити банку.

Після такої процедури кришка щільно пристане до шийки банки, і плоди будуть зберігатися довше. Ви зможете після сушки зробити стерилізацію сухофруктів. Стерилізація проводиться таким чином: банку і кришку необхідно обдати окропом, скласти в неї сухофрукти і закупорити. Особливо ретельно потрібно стерелізовать чорнослив, так як в ньому заводиться найбільшу кількість всякої живності. Ось таким способом ви зможете зберегти свіжість сухофруктів надовго.

Який ультразвуковий відлякувач кротів вибирають дачники?

На сьогоднішній день на ринку з'явилася величезна кількість різних моделей ультразвукових відлякувачів кротів. Дачники входять в замішання, коли вирішують купити собі подібний пристрій. Якщо належите до їх числа, то тоді спробуйте купити такий відлякувач, як "Град А-500". Це відмінна модель, яка є хітом продажів. Самі подумайте. Просто так такої популярності не було б. Давайте розберемо, чому саме з'явився такий попит.

Опис можливостей відлякувач Град А-500, варто почати з того, що ця модель дуже ефективно працює як над землею, так і під землею. Це дуже важливий момент. Оскільки велика кількість простих відлякувачів справляється з поставленим завданням тільки на поверхні. Тобто, ефективність в норах під землею не дуже велика.

Ця модель дуже ефективна не тільки проти кротів, але ще і проти різних щурів, мишей і інших шкідників.

Переваги ультразвукового відлякувача "Град А-500"

Цей відлякувач дуже потужний. Його площа ураження дорівнює приблизно 500 квадратним метрам. Тобто, майже 5 соток вашої ділянки буде під захистом всього лише одного приладу.

Можливість працювати від різних джерел живлення. А саме: від автомобільного прикурювача, від батарейок (акумуляторних або звичайних) або від мережі в 220 Вольт. Це дуже зручно і практично.

У цього приладу відсутній такий феномен, як "зона тиші". Це така ділянка землі, куди ультразвукові хвилі не потрапляють, або ж заглушуються один одним в результаті накладення. Якщо подібні зони є, то вся живність накопичується саме там.

Так само відсутня ефект звикання. У простіших моделей відлякувачів є один не приємний момент - гризуни з часом звикають і адаптуються до дії приладу. В результаті цього ефективність відлякувач зводиться до нуля. У моделі Град А-500 такого ефекту немає. Якщо ви включите прилад, то все кроти, ховрахи, миші, щури та інші шкідники втечуть з вашої ділянки.

Найголовніше, що вони більше не повернуться, бо звикнути не вийде.

Напрямок випромінювання ультразвуку - 360 градусів. Тобто, прилад працює у всіх напрямках, а не тільки в якомусь конкретном.І багато іншого.

Як бачите, переваг у Град А-500 дуже багато. Саме тому ця модель і стала вибором левової частки дачників. Хочете вберегти свою ділянку від шкідників? Тоді теж візьміть собі цей відлякувач.

Факти про картоплю і де її можна вигідно купити

Картопля - овоч, групи клубнеплодов. Плоди картоплі містять багато крохмалю, так само в них є білки, цукру, мінеральні речовини і вітаміни C і B. Картопля з відносно недавніх пір (кінець XIX Століття) стала займати почесне місце в раціоні харчування слов'янських народів, і навіть отримала ім'я «другий хліб ». Є величезна кількість сортів картоплі, їх налічується більше 3400 видів. Ось наочний приклад, для салатів або супів беруть тверді сорти, а для картопляного пюре найбільш підходящими будуть розсипчасті сорту. Для тих, хто задається питанням, де я куплю картоплю за нормальними цінами, існує маса інтернет ресурсів з дошками оголошень. Але не все так було на самому початку. Давайте розглянемо історію появи картоплі в Росії.

Вперше Росії картопля з'явився за Петра I. Петру I був висланий 1 мішок картоплі який він благополучно розіслав по губерніях для вирощування. Але в цей час картопля не набула популярності. Багато селян, та чого гріха таїти, навіть дворяни звикли їсти «вершки», тобто їм і в голову не приходило, що потрібно викопувати плоди внаслідок чого, була маса отруєнь, а ті хто додумався відкопати плід, намагалися його їсти сирим і називали земляними яблуками. Загалом, поки люди не здогадалися готувати картоплю, ніхто не міг зрозуміти всієї краси цієї бульбової культури, і вона не була прийнята народом. Тому картопля досить довгий час ріс як декоративна культура, дівчата навіть користувалися цвітінням картоплі як прикрасами ...

Пізніше з приходом популярності, про картоплю почали складати вірші і пісні, частівки, прислів'я та приказки.

На даний момент різновидів страв, до складу яких входить картопля на багато більше ніж його сортів, і з кожним днем їх кількість збільшується. Картопля пюре, печена, картопля пай, фрі, чіпси і багато інших страви які знає весь світ. Картопля добре поєднується з овочами, придбати які можна в інтернеті. На агродосках оголошень завжди маса пропозицій продам капусту, моркву, буряк і багато інших овочів. На сьогоднішній день, картопля є одним з найбільш, головних стратегічний продуктів харчування поступається лише зерновим. Але це й не дивно адже - це «Другий хліб». На перше місце вона звичайно навряд чи вибереться, але зате друге місце картопля закріпив за собою залізно і нікому його не поступається і схоже ще довгий час не поступиться, так як альтернатив даному Бульбоплоди практично немає.

Кореспондент сайту Агротендер, Панасейко Андрій.

Ягідні дивини в вашому саду захистить прилад для відлякування птахів

Біла суниця з ананасовим смаком, синьо-чорна малина - зовсім не казка. Дивно смачні сорти були відомі давно. Популярність цих ягідних культур обумовлена оригінальним смаком і користю для здоров'я. Екзотичні сорти можна легко виростити в саду. Тільки слід заздалегідь подбати про їх захист від ненажерливих птахів!

Ананасова суниця

Ім'я цієї красуні - пайнберрі. Коли дивишся на білу суницю з червоними крапками-насінням, створюється впечатленье, що знаходишся в Задзеркаллі, де все навпаки! Варто спробувати її смак, що нагадує ананас, починаєш розуміти, чому диво-ягода так полюбилася садівникам! Справжня біла суниця родом з Чилі. Німецькі селекціонери схрестили "блондинку" з віргінської ягодою, тим самим прищепивши їй стійкість до хвороб.

Розсаду пайнберрі можна легко придбати в спеціалізованих магазинах. Ягода порадує урожаєм, якщо буде посаджена на добре провітрюваному і теплом ділянці. Иностранка не любить підвищеної вологості і тісноти. Дорослий кущ радіє просторому ділянці. Не варто боятися переродження сорти. Біла красуня прекрасно себе почуває по сусідству зі звичайними сортами суниці. Перезапилення, якого так бояться садівники, "Білосніжка" не загрожує.

Захищати екзотичний урожай слід від дроздів. Головних мисливців за солодкістю вже не лякають шелесткі стрічки і тріскачки. Набагато зручніше використовувати ультразвуковий відлякувач птахів!

Розумний пристрій можна включати в період дозрівання солодкого врожаю.

Ефектна мулатка

Чорна малина - не дивина селекції, а справжнісінька "прародителька" звичних для нас сортів. Ефектна мулатка примітна більш високим урожаєм. Смак синяво-чорних ягід злегка нагадує ожину. Свій професійний погляд "звалили" на чорну малину і ландшафтні дизайнери, завдяки її компактності. Цей чагарник не дає кореневу поросль.

Користь чорних ягід в унікальному змісті антоціанів. Саме ці потужні антиоксиданти надають малині блакитно-сизий наліт. За своїм вітамінного комплексу чорну малину дієтологи відносять до числа надзвичайно цікавих ягід. Виростити Кумберленд, а саме так називається найпопулярніший сорт, значить, забезпечити здоров'ям всю сім'ю! Російські вчені вивели сорти "Ірина", "Елеонора", "Подарунок Губіну", які відрізняються гарною витривалістю до холодної зими, високою врожайністю.

Солодкі ягоди достигають у середині літа. Оскільки чорна малина не обсипається, урожай завжди цілий і неушкоджений. Якщо його тільки не поїсть всюдисущі дрозди і горобці. Але, якщо на ділянці встановлено електронний відлякувач птахів, за збереження цінної екзотики можна не переживати. Чорноплідна малина любить полив, особливо коли зріють ягоди. Добре відгукується на мінеральні підгодівлі.

Новинки радують всіх садівників, особливо, якщо вони не примхливі у догляді. Спробуйте навесні посадити екзотичних красунь - ананасну суницю і чорну малину. Не пошкодуєте!

Підвищення врожайності при краплинному зрошенні, томатів, сої, картоплі та багатьох інших культур

Соя є важливою культурою, вона багата на білки 35-50%, вуглеводи 30%, масла і жири 15-25%. Також соєві боби багаті на вітаміни А, В, Д, С і К. Поєднання таких важливих і цінних компонентів, робить сою рішенням проблеми дефіциту білка в кормі як тварин, так і їжі для людини. Соя посідає перше місце в світі за площами посіву серед бобових культур. Вітчизняний ринок сої задовольняє попит лише на 10%, що робить перспективним і рентабельним процес вирощування цієї культури. В середньому, урожай сої з одного гектара, коливається в районі 2 тонн, але ці показники можна поліпшити в два і навіть два з половиною рази. Поліпшення можна досягти шляхом застосування інтенсивних технологій при посіві, вирощуванні і збиранні сої.

Досвід показує, що при посіві сої, раціональніше застосовувати грунтозахисну мінімальну обробку грунту, це дозволить заощадити на паливі і попередити ерозійні процеси. При застосуванні такої обробки грунту використовують глибоке щелеваніе або чизелевание. Поля сої, при обробки і посіві грунту за таким методом, навіть без застосування крапельного зрошення, дають більше врожаю, ніж засів з повною оранкою. Істотно підвищує врожайність застосування мінеральних добавок і добрив, обробка рослин захисними засобами від паразитів і хвороб.

Особливу увагу слід приділити ключовому фактору, що сприяє підвищенню врожаю, - це крапельне зрошення сої. Крапельне зрошення вже давно використовується в сільському господарстві. Все фермера, які використовували цей тип зрошення, дають позитивні відгуки про його застосування та підвищення зборів врожаю з його допомогою.

Додатковий урожай, який можна отримати при використанні крапельного поливу, в перебігу 2 років може покрити всі витрати, пов'язані з купівлею і установкою крапельного обладнання. Зрошення кукурудзи, томатів, сої, картоплі та багатьох інших культур значно підвищує їх врожайність, особливо із застосуванням крапельної технології.

При покупці стрічки для зрошення необхідно звернути увагу на її якість. Стрічку необхідно підбирати під певну культуру, враховувати відстань до джерела води і властивості грунту. Не варто економити і купувати одноразові стрічки, при правильній і дбайливої експлуатації, стрічки багаторазового використання можуть прослужити від п'яти до десяти років.

При застосуванні крапельного зрошення врожайність сої підвищується в 2-2,5 рази.

За допомогою крапельного зрошення досягається:

 1. Підвищення врожайності і харчової цінності продукту.

 2. Раціональне розподіл вологи безпосередньо в кореневу систему.

 3. Збільшення ефективності використання води і разом з цим, зменшення витрат водних ресурсів.

 4. Ефективний розподіл і внесення добрив.

 5. Можливість поливу на полях зі складними поверхнями.

Коли встановлюєте крапельне зрошення сої, необхідно звернути увагу на те, що поливні трубки повинні бути через кожні 1,3-1,5 метра, краплинні форсунки необхідно підібрати залежно від сорту сої, зрошувати сою необхідно кожні 3-7 днів і підтримувати вологість такий , яка була при посіві, бажано 80-85% НВ.

Пам'ятайте, більш глибоку і детальну інформацію можна отримати, відвідавши сільськогосподарські курси компанії АЛЕКОН. На цих курсах дається найцінніша інформація про хвилюючих і актуальних питаннях зрошення, вирощування, зберігання. Часто, при відвідуванні таких курсів, фермера обмінюються досвідом, дають цінні поради і укладають вигідні угоди.

Певні правила розміщення рослин в акваріумі

При облаштуванні акваріума, в якому будуть міститися рибки, слід підходити грунтовно. Серед початківців акваріумістів іноді побутує хибна думка про те, що розміщувати елементи декору і рослинність в акваріумі можна після наповнення його водою. І це одне з найбільш популярних помилок. Дуже складно помістити в акваріум предмети декору, коли в ньому плескається вже вода. Все повинно проводитися в певній послідовності.

Спочатку до того, як в акваріум потраплять рибки, що плавають акваріумні рослини і рослини, що плавають в товщі води, його необхідно наповнити добре промитим грунтом, піском або гравієм. На ці цілі може піти до 3 літрів грунтової суміші, яку необхідно буде рівномірно розподілити по дну.

Наступним етапом вважається підготовка і укладання на дно каменів і корчів з корінням. Але перед цим, все елементи водного світу так само ретельно промиваються. Крім того корчі і коріння необхідно довго вимочувати, щоб вони поважчали і осіли на дно. Щоб прискорити процес просочування водою, їх можна пару годин поварити у великій каструлі. Не дивлячись на таку складність відбудеться дезінфекція деревини. Після закінчення підготовчих робіт з великим декором, приступають до його укладанні.

Варто зауважити, що конструкції з каменів і великі корчі укладають безпосередньо на дно. Це пов'язано з тим, що деякі види акваріумних риб люблять влаштовувати собі в таких елементах укриття. З цією метою вони підкопують грунт, в результаті чого конструкція з каменів може зруйнуватися.

Після закінчення сухого декору акваріума, приступають до поступового наповнення його водою, послідовно поміщаючи в нього рослини, плаваючі в товщі води і рослини, що ростуть в грунті. Існують певні правила розміщення рослин в акваріумі, яких і слід дотримуватися.

Рослини з довгими стеблами слід розташовувати ближче до задньої стінки судини. Вони будуть створювати своєрідний фон. Найнижчі, короткостебельние представники флори розміщуються на передньому плані. Ну а рослини, що ростуть в грунті акваріума, і мають відносно великі розміри слід розміщувати на його середньої лінії.

Ці основні правила допоможуть правильно заповнити акваріум і створити затишний водний світ для його вихованців. Ну а для того, щоб не виникало ніяких неприємностей, всі рослини краще всього купувати в зоомагазинах, або на форумах у власників акваріумів, які проводять періодичні проріджування рослинності.

Краса і користь рослин

Ми намагаємося себе оточувати не тільки красою, але й користю. Те ж саме стосується і рослин. Ми розглядаємо їх не тільки з естетичного боку, а й ще в аспекті того, якими властивостями воно володіє.

Так, наприклад, вирощування мильнянки багатьом необхідно тільки з якісної точки зору. Ця рослина містить безліч корисних речовин, завдяки яким можна лікувати бронхіт, простуду і кашель. Так само вона володіє проносними і сечогінними властивостями, прочищаючи тим самим ваші шлунок і нирки. І, звичайно ж, чудове потогінний засіб, яке швидше допоможе вам пережити або, вірніше сказати, перехворіти температуру. Так само її корисні властивості поширюються на лікування і профілактику жовтяниці, порушення обміну речовин, захворювань дихальних шляхів і болю в суглобах. При корості, фурункульозі, лускатим лишаї, екземі та інших захворюваннях дерматологічного характеру приймають ванни, використовують мазі, примочки і препарати з мильнянки. Одним словом, чудо, а не рослина. Містить в собі ударну дозу аскорбінової кислоти, глікозиди і сапонінів.

Друге корисна рослина на всі випадки життя - кольорова капуста. Як би це банально не звучало для нас, але вона максимально корисна завдяки своїм складом. Корисні властивості цвітної капусти вже ні для кого не є секретом. Отже, що ж такого особливого в цвітній капусті? По-перше, це зміст аскорбінової кислоти і білка, а так само комплексу вітамінів в даному диво-рослину. Всього 50 грам - і ваша добова норма корисних речовин отримана. До речі, комплекс корисних речовин і вітамінів, який є в багатьох масках для волосся, креми для шкіри і засобах для догляду за нігтями, присутній саме в цвітній капусті. Ця рослина виводить з організму токсини, а вітаміни, макро і мікроелементи покращують захисний фон організму. Профилактирует, попереджає і уповільнює ріст пухлин. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а так само при хворобах сечовивідних і дихальних шляхів, ендокринної системи кольорова капуста вживається як елемент лікувального харчування. Гастрит, виразка шлунка, захворювання печінки, жовчного міхура, а так само в дитячому харчуванні вона прописана в перших рядах. Ось така користь від такого простенького рослини.

Останнє рослина, яке принесе вам користь, але швидше за естетичну, ніж фізичну - це геліотроп гібридний. Дуже красиве рослина. Більшого не скажеш про нього. Утримувати бажано в будинку, квартирі, так як боїться кліматичних змін.

Бажаємо вам удачі. Нехай ваше здоров'я буде найміцнішим з прекрасними дарами землі!